В Україні терміново вилучають із продажу небезпечний китайський посуд

В Україні терміново вилучають із продажу небезпечний китайський посуд. Кухонне начиння, що містить у собі вкрай небезпечні речовини, виявлено у торгових точках Івано-Франківської області.

В Україні терміново вилучають із продажу небезпечний китайський посуд - today.ua

Про це стало відомо з повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківської області, яке було розіслано операторам ринку, що торгують посудом.

Як з'ясувалося, у посуді виробництва китайської компанії NINGBO FUTURE HOUSEWARE виявлено небезпечну властивість – міграцію первинних ароматичних амінів.

Аміни – це органічні сполуки, які є похідними аміаку. А первинні ароматичні аміни – це аміни, в яких один атом водню заміщений вуглеводневим радикалом. Деякі первинні аміни мають високу токсичність. Небезпеку становить як вдихання їхньої пари, так і потрапляння з посуду в їжу, яку вживає людина. При отруєнні амінами можуть спостерігатись такі симптоми: посиніння пальців, губ, носа, задишка, серцебиття і часте дихання, непритомність. Ароматичні аміни не лише вражають нервову систему людини, а й викликають рак сечового міхура. отже, ці речовини смертельно небезпечні. В Україні терміново вилучають із продажу небезпечний китайський посуд Не випадково, виявивши їх у китайському посуді, Держпродспоживслужба відразу стала вилучати цей посуд із продажу.

"Держспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезгаданої продукції про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні засади та вимоги безпеки та якості харчових продуктів", - йдеться у повідомленні.

В які ще регіони України, окрім Івано-Франківської області, могли відправити такий посуд, невідомо. Тим більше, що китайська компанія NINGBO FUTURE HOUSEWARE – відомий і дуже великий виробник та постачальник продукції для дому. Крім кухонного посуду, компанія також виготовляє ванни, декор для будинків і садові речі.

Нагадаємо, далеко не весь, навіть безпечний, посуд годиться для нагрівання у мікрохвильовій печі. Тому варто знати, в чому можна і в чому не можна розігрівати їжу в мікрохвильовці.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua