В Україні відбулася масштабна індексація пенсій: стало відомо, хто отримав понад тисячу гривень надбавки

Автор: Марченко Любов

В Україні відбулася масштабна індексація пенсій, у ході якої виплати громадянам зросли в середньому майже на 600 гривень. При цьому в деяких українців пенсія зросла на тисячу та більше гривень.

В Україні відбулася масштабна індексація пенсій: стало відомо, хто отримав понад тисячу гривень надбавки - today.ua

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Через величезну торішню інфляцію найуразливіші категорії населення, до яких можна віднести й українських пенсіонерів, опинились на межі виживання. Тому, незважаючи на великі складнощі з бюджетом, урядом все ж таки було ухвалено рішення провести індексацію пенсій.

При цьому в уряді вирішили індексувати навіть мінімальну пенсію, хоча зазвичай її підвищення відбувається разом із підвищенням прожиткового мінімуму. Водночас, для високих пенсій суму індексації обмежили півтора тисячами гривень. Таким чином, розкид індексації склав від 100 гривень (стільки збільшення отримали "молоді" пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок нещодавно) до 1500 гривень.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

А в середньому пенсії українців зросли майже на 600 гривень, і тепер розмір середньої пенсії в Україні становить понад 5 тисяч гривень.

В Україні відбулася масштабна індексація пенсій: стало відомо, хто отримав понад тисячу гривень надбавки

"За результатами індексації у березні пенсії зросли майже на 20%. Наразі середній розмір пенсії в Україні становить 5200 грн", - уточнив прем'єр-міністр.

Серед тих, чиї пенсії зросли в середньому на понад тисячу гривень – військові пенсіонери та ліквідатори аварії на ЧАЕС.

"Середній розмір підвищення цих категорій пенсіонерів перевищив 1000 грн", - наголосив Денис Шмигаль.

Він також повідомив, що всі додаткові доплати за віковою лінійкою, які отримують пенсіонери віком від 70 років, залишаються чинними і виплачуватимуться щомісяця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому у квітні відбудеться ще одне підвищення пенсій. Виплати перерахують близько 600 тисячам пенсіонерів, які працюють. В їх оновлених пенсіях буде враховано збільшений страховий стаж.

Нагадаємо, українці можуть втратити частину своєї пенсії через низькі зарплати під час війни. Тож у ПФУ порадили, що треба зробити, аби військові зарплати не вплинули на пенсії громадян.