В Україні розробили законопроект, який звужує права безробітних і зменшує соціальні виплати, передбачені на період безробіття.
Що передбачає новий законопроект
Для того, щоб отримати допомогу по безробіттю, потрібно мати не менше 12 місяців страхового стажу за останні 18 місяців, що передують даті реєстрації безробітними. По тому закону, який поки ще є, ці терміни становлять, відповідно, 6 і 12 місяців.
Тривалість виплат по безробіттю буде залежати від величини страхового стажу:
- до 5 років - 180 календарних днів;
- від 5 до 15 років - 240 днів;
- від 15 до 25 років - 300 днів;
- понад 25 років - 360 днів.
Розмір допомоги по безробіттю також буде залежати від величини страхового стажу, що передував періоду безробіття:
- до 5 років - 50% від середньої зарплати;
- від 5 до 15 років - 60%;
- від 15 до 25 років - 70%;
- понад 25 років - 80%.
Таким чином, виплати безробітним зі стажем від 10 до 15 років зменшуються з 70 до 60%. А ось тим безробітним, які вже встигли заробити понад 25 страхового стажу, навпаки, будуть платити більше на 10%: замість 70% буде 80.
З другої половини терміну перебування в статусі безробітного виплати у всіх зменшуються вдвічі. Першу половину періоду вони будуть отримувати 100% обіцяної суми. А ось із другої половини виплати зменшаться вдвічі - до 50%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, цей законопроект передбачає ще й преференції для роботодавців, які взяли на роботу людей із соціально вразливих груп. Так, їм встановлюється компенсація частини витрат на оплату праці молодих працівників у віці до 25 років, а також працівників, яким залишилося не більше 5 років до пенсії. Крім того, роботодавцям, які взяли на перше робоче місце працівника у віці до 35 років, обіцяють відшкодовувати ставку ЄСВ.