В Україні скорочується виробництво популярного м'яса: що буде з цінами на свинину

Автор: Марченко Любов

В Україні з настанням осені зросли ціни на свинину. При цьому підвищення цін, що відбулося, – не межа. Вони зростатимуть і надалі, оскільки на ринку м'яса відчувається дефіцит, і поки не видно підстав для подолання цього дефіциту.

В Україні скорочується виробництво популярного м'яса: що буде з цінами на свинину - today.ua

Про це розповів у коментарі аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопко.

Ціни на свинину в серпні та на початку вересня зростають через те, що на ринку явно відчувається дефіцит цього м'яса, каже аналітик.

"Ціна на м'ясо, що виросла за серпень на 5,9%, піднялася через нестачу свиней забійних кондицій, яка поступово у першій половині вересня все більше посилюється", - зазначив Гопко.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Поголів'я свиней скоротилося через війну і неможливості вирощувати тварин повноцінно. Так, за перші півроку 2022 року (із січня по липень) у господарствах усіх категорій було заготовлено 393 тис. тонн свинини. Це на 11,6% менше, ніж за такий самий період попереднього року. Причому у приватних господарських подвір'ях це скорочення ще значніше – на 16,7%.

У місцях бойових дій, а також у регіонах, які безпосередньо до них примикають, вирощувати тварин стало неможливо. Ферми зазнають обстрілів, а якість кормів погіршилася через зруйновану логістику. Таким чином, ціни на живець зросли в середньому до 65-71 грн/кг. В Україні скорочується виробництво популярного м'яса: що буде з цінами на свинину Відповідно, середня ціна свинини (у тушці) становила у серпні 152,8 грн/кг, що на чверть дорожче, ніж було у серпні 2021 року.

"Варто відзначити, що якби ціни на корми не знизилися, то ціна на свинину була б більшою ще як мінімум на 20%, тому можна вважати, що ту ціну, яку ми маємо на сьогоднішній день, вона не є критичною. Також не треба забувати, що економічна ситуація в країні є доволі складною, і рівень інфляції також впливає на ціну продукту", - додав аналітик.

Крім того, не давали цінам на свинину зрости вище хмар й імпортні надходження свинячого м'яса. Так, із січня до серпня обсяг імпорту свинячого м'яса перевищив аналогічний торішній показник на 70%.

При цьому ціни на сало зростають швидше за вартість м'яса. Цьому є своє пояснення, каже Гопко.

"Якщо говорити про сало, то тут ситуація паралельно схожа, тільки є один виняток: зараз на підприємствах відгодовують переважно беконні породи свиней (тобто м'ясні), м'ясо-сальні породи характерні більше для господарств населення, тому й спостерігаємо поступове зростання цін і на цю групу товарів", – зазначив аналітик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому він вважає, що ціни на свинину зростатимуть і протягом всієї осені. Окрім уже названих факторів, на вартість свинини може також вплинути підвищення витрат на енергоносії у холодну пору року. Але при цьому стрибкоподібного зростання цін не буде, переконаний аналітик. Вони зростатимуть плавно, проте невідворотно.

Нагадаємо, в Україні також відчутно зросли ціни на яйця, хоча експерти говорили, що немає підстав для їхнього підвищення.