В Україні від початку війни зменшилися зарплати. Крім того, багато людей залишилися без роботи, а у тих, хто залишився на своєму робочому місці, знизився дохід. Йдеться насамперед про медиків та фахівців у галузі фармацевтики.
За даними експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, середня заробітна плата у квітні у всіх відкритих вакансіях на кадровому порталі становила 18 тисяч 700 гривень, що на 10% нижче, ніж було до війни.
Найменше постраждала від воєнної кризи на ринку праці ІТ-галузь. Тому, незважаючи на те, що зараз компанії різних секторів економіки або вже повернулися до роботи, або розпочинають процес відновлення своєї діяльності, частка пропозицій щодо роботи для ІТ-фахівців значно перевищує пропозиції роботи для представників інших професій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також до переліку сфер, де у квітні зарплати не знизилися, увійшли фахівці сфери маркетингу, реклами та PR. У середньому вони одержують 26 600 грн на місяць. Спеціалісти зі сфери видобування сировини в середньому отримують 26 500 грн.
На багато раніше популярних професій попит скоротився до мінімуму, а разом з ним і зарплати. Менеджерів із персоналу практично не набирають зараз на роботу. Їх зарплати зараз знизилися до 10 000-11 000 грн. Зменшилася кількість вакансій у сфері медицини та фармацевтики, серед фахівців галузі HoReCa також майже немає вакансій.
Найнижчі зарплати у квітні в середньому пропонують у сільському господарстві (13 300 грн) та в автомобільному бізнесі (11 000 грн).
Раніше повідомлялося, які вакансії найпопулярніші серед українських біженців у Нідерландах.