В Україні знизять один комунальний тариф

В Україні може знизитися тариф на вивезення ТПВ (твердих побутових відходів), іншими словами - на вивезення сміття. Його вартість може стати менше завдяки перегляду механізму формування цього тарифу, який дозволить виключити з нього дублювання деяких складових.

В Україні знизять один комунальний тариф - today.ua

Відповідний проект постанови вже прийнятий Кабміном. Про це повідомили в самому уряді. Цей проект постанови був розроблений у Міністерстві розвитку громад і територій.

У комунальному тарифі на вивезення сміття, який діє зараз, передбачена подвійна оплата деяких витрат виконавця цієї послуги. У новому документі її прибрали, залишивши тільки одноразову плату за кожним пунктом витрат. В Україні знизять один комунальний тариф Новий документ, зокрема, передбачає такі зміни в порядку формування комунального тарифу на вивезення ТПВ:

  • Зі складу витрат, які входять в тариф, вилучені витрати виконавця зі збуту сміття. Вони вже включені в абонплату, яку платять споживачі за індивідуальними договорами з підприємством, що займається вивезенням сміття. Це нововведення стосується одноквартирних будинків. За нині чинним тарифом їм доводиться компенсувати цю статтю витрат двічі: коли вони платять абонплату за договором, і коли платять комунальний тариф на вивезення ТПВ. Для багатоквартирних будинків така проблема була усунена ще в 2019 році, коли витрати по збуту відходів були виключені з тарифу.
  • З тарифу на вивезення ТПВ будуть виключені витрати на оплату послуг банків та інших установ по прийому платежів від споживачів.

Нагадаємо, в Києві тарифи на опалення великої групи споживачів, включаючи і бюджетні організації, підвищили в півтора рази.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel