В Україні знизилися ціни на картоплю

В Україні у квітні 2022 року спостерігається надмірна пропозиція картоплі, тому оптові продавці змушені знижувати ціни. Таку інформацію оприлюднили експерти EastFruit.

В Україні знизилися ціни на картоплю - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що за минулий тиждень оптові ціни картоплі на українському ринку знизилися одразу на 18% – до 4-10 гривень за кілограм.

У чому причина такого процесу? Експерти пояснили, що зниження оптових цін відбулося завдяки збільшенню постачання картоплі з Польщі. Також побільшало пропозицій картоплі, вирощеної минулого року українськими аграріями.

Цікаво, що польська картопля в опті зараз продається за такою самою ціною, як і українська картопля. І це з огляду на вартість доставки на територію України.

В Україні знизилися ціни на картоплю Тим часом, за даними Держстату, в Україні в березні роздрібна середня вартість картоплі порівняно з лютим збільшилася на 22,6% - до 11,7 гривень. При цьому цибуля подорожчала на 33,7% (до 19,4 грн за кг), морква – на 27,3% (до 20,1 грн за кг), буряк – на 24,8% (до 21,9 грн за кг), а капуста – на 14,8% (до 23,3 грн за кг).

Нагадаємо, раніше назвали області, в яких під час воєнного стану найчастіше необґрунтовано завищують вартість продуктів харчування.