В Україні різко зросли ціни на цибулю: експерти назвали причини

В Україні різко зросли ціни на цибулю. Тільки за минулий тиждень вартість цієї овочевої культури підвищилася майже на чверть. Учасники ринку сільгосппродуктів в усьому звинувачують погоду.

В Україні різко зросли ціни на цибулю: експерти назвали причини - today.ua

Непроста погода нинішнього сезону вже не раз ставала предметом нарікань аграріїв і каталізатором зростання цін на ринку агропродуктів. Зокрема, червневі дощі знищили велику частину врожаю черешні та змусили виробників виставити за свій товар космічні ціни. А тепер ось настала черга ріпчастої цибулі. Ціни на цибулю зросли буквально на очах.

За п'ять робочих днів від початку тижня вартість цього популярного овоча зросла в середньому на 22%. І знову в усьому винна дощова погода. Фермери якраз почали на полях масовий збір урожаю цибулі, і тут зарядили дощі.

Через несприятливі погодні умови польові роботи змушені були призупинити. Відповідно, в торговій мережі знизилася пропозиція, і ринок тут же відреагував на це підвищенням цін на цибулю. В Україні різко зросли ціни на цибулю: експерти назвали причини Сьогодні оптовики купують у виробників цибулю по 6,50-8 гривень за кілограм. Розкид за цінами обумовлений регіонами та якістю овоча. Там, де йдуть дощі, а цибулю пропонують якісну, ціна найвища.

Втім, оптовики теж дещо призупинили масову закупівлю цибулі - чекають поки погода змусить виробників знизити ціни. Благо, сезон масової консервації овочів ще не стартував, і ажіотажного попиту на цей овоч на ринку поки немає.

До речі, синоптики обіцяють, що в найближчі дні в Україну повернеться суха і спекотна погода. Ось тоді-то збір врожаю відновлять, і ціни на цибулю неминуче підуть вниз.

Нагадаємо, експерти продовольчого ринку обіцяють, що вже у другій половині липня в Україні почнеться масове зниження цін на овочі. Зате ціни на м'ясо і яйця піднімуться вгору.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua