В Україні зростають ціни на всі види опалення, включаючи і дрова. Через це майбутня зима може стати великим випробуванням для жителів багатьох сіл. Адже природний газ є далеко не скрізь. Крім того, багато сільських жителів, через дорожнечу газового палива, вже відмовилися від газу і встановили у своїх будинках твердопаливні котли. Однак цьогорічі ціни на дрова стали вдвічі вищими. Але й при цьому вони залишаються в дефіциті.
Крім дров, у селах також опалюють приміщення біопаливом (брикетами і пелетами). Однак цьогоріч усе це стало дефіцитним. Через те, що підвищився попит на відходи деревини, її просто не вистачає. Продавці твердого палива не встигають до початку опалювального сезону завести необхідну кількість дров у села. Люди записуються в черги на поставку дров, однак ці черги вже зараз розтягнуті на кілька тижнів, а то й на цілий місяць. Тобто, до початку опалювального сезону всіх паливом не встигнуть забезпечити.
"На ринку реально немає дров, незрозуміло, чим взагалі опалюватися, особливо, якщо райони негазифіковані, а таких в Україні усе ще багато", - каже екс-директор компанії ВГСМ (деревообробка та виробництво меблів) Ірина Мацепура.
"Біопаливо, ті ж брикети, також різко подорожчали. Тому насправді незрозуміло, як багато українців будуть зимувати", - додав глава Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.
При цьому через таке різке підвищення цін на дрова, використання твердопаливних котлів практично перестало бути вигідним. Так, згідно з підрахунками, для опалення приватного будинку площею близько 100 квадратних метрів потрібно, як мінімум, 10 кубометрів дров, тобто близько 20 тисяч гривень або близько 3 тисяч гривень на місяць.
За такі гроші можна купити 375 кубометрів газу за ціною 8 гривень за куб. А на опалення будинку такої площі потрібно близько 400 кубів на місяць. Таким чином, вартість опалення газом і дровами вже майже однакова.
Нагадаємо, в Україні тарифи на газ для населення стали вже вищі, ніж тарифи для непобутових споживачів.