В Україні різко скоротили субсидії: в уряді розповіли, кому їх залишать

В Україні різко скоротили субсидії на наступний рік. У проекті бюджету 2022 року на допомогу для оплати комунальних послуг закладено лише 38,4 мільярда гривень. Якщо цю цифру не будуть коригувати, то вона вийде відчутно нижча, ніж у нинішньому році.

В Україні різко скоротили субсидії: в уряді розповіли, кому їх залишать - today.ua

У бюджеті на 2021 рік на субсидії було закладено майже 34 мільярди гривень. Однак уже зараз, до початку опалювального сезону, ця сума вичерпалася, і в уряді чекають, що парламент схвалить виділення ще 12 мільярдів до кінця року. Очевидно, у Кабміну є міркування, де можна взяти такі гроші.

В такому випадку сума, виділена на субсидії у 2021 році, становитиме близько 45-46 мільярдів, і це приблизно на 7-8 мільярдів вище, ніж планують на наступний рік. При цьому розмір комуналки, якщо й не виросте сильно, як обіцяє нам уряд, то вже точно не зменшиться.

Таким чином, владі залишиться єдиний вихід - скорочувати кількість одержувачів субсидії, що й зараз уже роблять. В Україні різко скоротили субсидії: в уряді розповіли, кому їх залишать При цьому глава Кабміну Денис Шмигаль пообіцяв, що всі, хто потребує допомоги держави, її отримають. Очевидно скорочення чисельності субсидіантів буде йти за рахунок посилення вимог до них.

Зокрема, вже зараз сім'я не може отримати допомогу від держави, якщо в неї у власності є декілька квартир, або новий автомобіль, або банківський депозит розміром більш ніж у 100 тисяч гривень.

Очевидно, влада буде ще більш прискіпливо перевіряти декларації претендентів на субсидію. І тоді в числі її одержувачів залишаться лише самотні пенсіонери та соціально вразливі сім'ї, які дійсно ледь зводять кінці з кінцями. Решті доведеться навчитися заробляти на себе стільки, щоби мати можливість повністю оплачувати комуналку зі своєї кишені.

Нагадаємо, українці, які виїжджають за кордон, ризикують втратити субсидії. Якщо хто-небудь із дорослих працездатних членів сім'ї протягом 60 днів не сплатив ні єдиного соціального внеску, то така сім'я буде автоматично позбавлятися допомоги держави на оплату комунальних послуг.