В Україні розробляють безпілотні торпеди, які заблокують Севастополь

У Києві на виставці оборонних технологій Brave1 офіційно презентували прототип української безпілотної торпеди Toloka. Її розробляє одна з українських компаній.

В Україні розробляють безпілотні торпеди, які заблокують Севастополь - today.ua

За даними з відкритих джерел, на даний момент зроблено три прототипи безпілотної торпеди Toloka (TLK 150, TLK 400 та TLK 1000). Вони один від одного відрізняються запасом ходу та бойовою частиною.

Так, у найпростішої української безпілотної торпеди запас ходу складатиме близько 100 км. Але топова версія такої торпеди зможе під водою подолати близько 2000 км. Погодьтеся, це дуже вражаюча відстань. На ціль ця торпеда наводитиметься за допомогою GPS.

Вас, звичайно, цікавить, яка бойова частина цієї безпілотної торпеди? Це залежить від версії Toloka. У найпростішої версії ваги бойової частини (тобто вибухової речовини) складатиме до 50 кг. Топова версія отримає бойову частину вагою до 5 тонн.

За допомогою Toloka, якщо її доведуть до серійного зразка, можна буде знищувати не лише кораблі російських окупантів у Чорному морі, а й, наприклад, російські військово-морські бази у тимчасово окупованому Криму. Можна, наприклад, буде заблокувати бухту Севастополя з російськими військовими кораблями.

В Україні розробляють безпілотні торпеди, які заблокують Севастополь

Цікаво, що у торпеді Toloka хочуть зробити режим очікування. У такому режимі вона може перебувати до 3 місяців. При необхідності торпеда активується та знищує ворога.

Безпілотна торпеда Toloka знаходиться у стадії розробки. Чи планують її прийняти на озброєння ЗСУ – не відомо. Але такі безпілотні торпеди дуже потрібні українським захисникам, оскільки військові кораблі російських окупантів, хоч їх і відігнали від узбережжя України, домінують у Чорному морі.

Нагадаємо, у квітні 2022 року українські бійці потопили російський крейсер "Москва", який крилатими ракетами обстрілював військові та цивільні об'єкти України. Надалі з'ясувалося, що удару по крейсеру завдали українськими ракетами "Нептун".

В Україні розробляють безпілотні торпеди, які заблокують Севастополь

"Нептун" – український мобільний береговий протикорабельний комплекс. На озброєння ЗСУ його прийняли у 2020 роцї.

Раніше представник ГУР МО України Андрій Юсов повідомив, що у тимчасово окупованому Криму було атаковано військові об'єкти російських окупантів. Відкриті джерела говорять, що атаку здійснили за допомогою трьох безпілотних катерів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала німецькі зенітно-ракетні комплекси Skynex малого радіусу дії.