В Україні викрили фейкову біржу з продажу криптовалюти

В Україні співробітники кіберполіції Київської області викрили фейкову біржу криптовалюти. За попередніми даними, шахраї злочинним шляхом виманили у громадян майже чверть мільярда гривень.

В Україні викрили фейкову біржу з продажу криптовалюти - today.ua

Подробиці масштабної афери

Аферисти створили фейкову біржу, яка нібито займалася онлайн-продажем криптовалюти. Щоби ввести в оману своїх "клієнтів", вони створили електронний сервіс, який вельми нагадував додаток реальної платформи з продажу криптовалюти.

Своїм потенційним жертвам шахраї обіцяли дуже вигідне вкладення грошей: 7% щоденного прибутку. При цьому аферисти не брали зі своїх "клієнтів" дрібних внесків. Сума внеску стартувала зі 150 тисяч гривень. В Україні викрили фейкову біржу з продажу криптовалюти Люди, спокушені нечуваним прибутком, охоче вкладали свої заощадження в уявну криптовалюту. Дурити клієнтів було не важко. Адже біткоїн ріс із кожним днем. І люди цілком могли повірити у щоденний семивідсотковий прибуток.

Однак згодом лінія сходження біткоїна змінилася крутим піке, і криптовалюта стала знецінюватися.

Клієнти запанікували і стали вимагати свої інвестиції назад. Однак "продавці криптовалюти" і не думали віддавати їм вкладених грошей - ні з прибутком, ні без нього. Вони відповідали клієнтам, що зараз технічно неможливо повернути гроші, а потім і зовсім заблокували їхні рахунки. В Україні викрили фейкову біржу з продажу криптовалюти

"Коли вкладники намагалися повернути свої гроші, організатори повідомляли їм, що така можливість відсутня і в подальшому - блокували. Встановлено, що таким чином зловмисники привласнили понад чверть мільярда гривень громадян", - розповіли в кіберполіції.

У розслідуванні цієї гучної справи не обійшлося лише Київською областю. Співробітникам кіберполіції довелося провести обшуки у Хмельницькій області і в Черкасах. В результаті було вилучено комп'ютерну техніку, мобільні телефони, гроші, банківські картки і навіть зброю. В Україні викрили фейкову біржу з продажу криптовалюти За виявленими фактами відкрили кримінальне провадження. Якщо вина шахраїв буде доведена, то вони можуть на цілих 8 років відправитись туди, де їм не потрібні будуть ніякі доходи: держава про них подбає.

Нагадаємо, що падаючий біткоїн попутно обрушив вартість акцій компанії Tesla. Ілон Маск втратив багато грошей.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua