Today.ua

В Україні зростають ціни на землю під забудову: невеликі ділянки йдуть нарозхват

В Україні швидко ростуть ціни на землю під забудову. Практично в усіх регіонах вартість земельних ділянок у великих містах і на їхніх околицях стала відчутно вищою. За останні три місяці ціни на землю під забудову в Україні зросли в середньому на 5%.

Такі дані наводить голова Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта.

За словами ріелтора, в основному покупців цікавлять невеликі земельні ділянки площею від 8 до 15 соток. У запити також входить відстань від міста не більше 20 кілометрів та наявність комунікацій, що проходять поблизу ділянки, яка продається.

Не останню роль у запитах покупців також входить мальовничість місця, в якому вони шукають землю для покупки. В ідеалі має бути ліс і водойма в межах пішої доступності. На частку таких запитів припадає понад 60% від усього попиту на землю під забудову. Залежно від віддаленості від Києва, зручності транспортного сполучення та всіх перерахованих вище критеріїв, в столичному регіоні ціни на землю під забудову коливаються від 500 до 1500 доларів за одну сотку. В інших великих містах, вартість землі трохи дешевша, приблизно на 20%, говорить Юрій Піта. Однак всюди тенденція до підвищення цін приблизно однакова.

"З липня по вересень включно в Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові затребувані земельні ділянки виросли в ціні мінімум на 5%. Однак подальше зростання цін малоймовірне. Вони досягли свого максимуму", - говорить експерт.

Крім того, за словами фахівця, незмінним залишається попит на великі ділянки - під будівництво котеджних селищ. Однак таких вакантних земельних масивів в околицях великих міст уже майже не залишилося. Тому вибір варіантів невеликий.

Сталі ціни на землю під забудову повинні залишатися стабільними, принаймні, до квітня 2022 року - поки не почнеться новий активний будівельний сезон, каже Юрій Піта. Однак, якщо раптом економічна стабільність в країні похитнеться, то і всі ці прогнози полетять шкереберть, зізнався експерт.

Тим часом на ринку сільгоспземель назріла проблема. У деяких регіонах ціна на землю, яку автоматично генерує оцінна система, виявилася надто завищеною. Це відбувається через те, що в околицях столиці деякі сільгоспугіддя купують під забудову. За такі ділянки покупці платять величезні ціни. А в підсумку ці суми впливають на формування середньої вартості сільгоспземель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ