В Україні зростають ціни на крупи: з самого доступного - вівсянка і ячна каша

В Україні відчутно зростають ціни на крупи. Каша - продукт, який досі вважався найбільш демократичним за ціною і був доступний навіть пенсіонерам, поступово переходить в розряд делікатесів. Наприклад, ціна на гречку вже виросла до 40 гривень. У зоні доступності для небагатих українців залишається дедалі менше круп.

В Україні зростають ціни на крупи: з самого доступного - вівсянка і ячна каша - today.ua

У столичних супермаркетах вже не знайти гречки дешевше, ніж по 40 гривень за кілограм. У провінції, правда, ця крупа ще вартує трохи менше, але усього на одну гривню.

Слідом за гречкою тягнеться за вартістю і рисова крупа. Кілограм рису в київських супермаркетах продають від 26 і дорожче. Різниця в ціні з регіонами - на гривню. Але в цьому випадку - в регіонах ціна вища: там вона стартує від 27 гривень. В Україні зростають ціни на крупи: з самого доступного - вівсянка і ячна каша Вівсянку і пшеничну крупу ще можна купити за 23 гривні, і поки вони залишаються одними з найдоступніших за ціною пенсіонерам з мінімальною пенсією і взагалі тим українцям, які ризикують ніколи не потрапити до списку Forbes.

А найбільш доступною поки залишається ячна крупа. Її цінники радують око помірною вартістю - 13 гривень.

Таким чином в Україні дбають, щоб незаможні громадяни, в яких немає грошей на лікування, не хворіли. У дієтичну вівсяну і ячну каші входять всі необхідні мікроелементи, які допомагають організму залишатися в тонусі.

При цьому слід пам'ятати, що дорога гречана каша перешкоджає засвоєнню кальцію організмом. Її ні в якому разі не можна їсти часто. Часте вживання гречки може призвести до ламкості волосся, нігтів і навіть викликати проблеми із зубами або ламкість кісток (остеопороз).

ДЖЕРЕЛОsud.ua