В Україні зростає вартість оренди землі: українцям розповіли, що буде з цінами далі

Автор: Марченко Любов

В Україні подорожчала вартість оренди землі. Разом з тим, в різних регіонах просять за гектар різну ціну. Однак усюди вона стає вище. Українцям розповіли, що буде далі з вартістю землекористування.

В Україні зростає вартість оренди землі: українцям розповіли, що буде з цінами далі - today.ua

Ціни за оренду гектара державних земель помітно відрізняються не тільки в розрізі регіонів, а й навіть в окремо взятій області. У деяких областях вартість оренди угідь різниться втричі. В основному, головний критерій ціни - якість земель, каже заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Ольга Ходаковська. Природно, чим краще земля, тим вище беруть ціну за її використання.

Наприклад, у Черкаській області вартість оренди землі коливається від 140 до 200 євро за гектар (4500-6600 гривень). У Київській - розкид цін більше: від 75 до 190 євро (2400-6000 гривень). У Вінницькій області діапазон цін ще вищий: від 70 до 219 євро (2250-7000 гривень).

Істотно нижче вартість оренди землі в Донецькій, Луганській і Житомирській областях. Там у середньому оренда гектара коштує 53 євро (1700 гривень). В Україні зростає вартість оренди землі: українцям розповіли, що буде з цінами далі

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Вартість оренди землі дорожчає

Тим часом, вартість оренди землі цьогоріч зросла у порівнянні з минулим роком. Так, за підсумками 2020 року вона склала в середньому по Україні 102 євро (3233 гривні) за гектар. А вже цьогоріч за користування гектаром землі в середньому просять 3400 гривень.

Причому, як каже Ольга Ходаковська, підвищення орендної плати буде продовжуватися. На це впливає наближення відкриття ринку землі в Україні. З відкриттям ринку і вартість продажу, і вартість оренди землі буде вище. Орендарі змушені пропонувати більшу ціну, аби зберегти за собою право на користування землею.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми бачимо тенденції до підвищення розміру орендної плати, особливо при укладанні довгострокових договорів оренди. Орендар змушений шукати шляхи, щоб зацікавлювати орендодавця у продовженні договорів оренди. Саме одним з таких способів і є розмір орендної плати", - говорить Ходаковська.

Нагадаємо, українцям також розповіли, скільки коштуватиме земля в Україні з 1 липня, із відкриттям ринку землі. Вартість гектара становитиме 1500-2000 доларів. Відповідно до закону, максимальна площа ділянки, який зможе придбати фізособа становитиме 100 гектарів. Таким чином, щоби купити стільки землі навіть за найдешевшою ціною, знадобиться 150 тисяч доларів.

Головне