В Україні розкрито масове розкрадання гуманітарної допомоги

Автор: Марченко Любов

В Україні розкрито схему масового розкрадання грошей, призначених для закупівлі гуманітарної допомоги. Загалом за два місяці війни розкрадачам вдалося незаконно привласнити понад 300 тисяч гривень. Причому йдеться лише про одну благодійну організацію і лише в одному регіоні.

В Україні розкрито масове розкрадання гуманітарної допомоги - today.ua

Про те, як зловмисникам вдавалося красти гроші, призначені для гуманітарної допомоги, розповіла прес-служба Черкаської обласної прокуратури.

Наразі у матеріалах слідства фігурують троє людей, які організували схему з присвоєння грошей. Проте не виключено, що таких заповзятливих "благодійників" можна знайти у будь-якому регіоні.

Судячи з матеріалів слідства, аферисти діяли протягом квітня-травня 2022 року. Зокрема, волонтер благодійної організації домовлявся з постачальниками продуктів щодо закупівлі продовольства за нижчою ціною – для гуманітарної допомоги. Постачальники, звісно, йшли назустріч. Адже продукти призначалися для людей, які найбільше постраждали від війни.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні розкрито масове розкрадання гуманітарної допомоги

"Однак покупцем продуктів харчування була не благодійна організація, а навмисне залучена організатором фізична особа – підприємець, який надалі перепродував товари обласній організації міжнародної гуманітарної допомоги, навмисне завищуючи їхню вартість", - йдеться у повідомленні прокуратури.

Таким чином керівник благодійної організації та його посібники – волонтер і підприємець, лише за два місяці "наволонтерили" 321 720 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Всім трьом обрали запобіжний захід у вигляді позбавлення волі з правом внесення грошової застави. Керівниці благодійної організації та її волонтеру – по 198 тис. грн кожному, підприємцю – 148 тис. грн.

Нагадаємо, деякі мешканці Києва отримають від 7 до 23 тисяч гривень фінансової допомоги. Йдеться про прийомних батьків та батьків-вихователів у дитячих будинках сімейного типу.