В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян

В Україні, після березневої індексації пенсій, передбачено ще три етапи підвищення пенсійних виплат громадянам, які відбудуться в квітні, липні та грудні. Однак уряд має намір, в обхід цього графіка, збільшити пенсії для ще однієї категорії громадян. Йдеться про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, а також про людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян - today.ua

Цьогоріч виповнюється 35 років з моменту аварії на ЧАЕС. Ця катастрофа зробила непридатною для життя частину української і не лише української землі на багато тисяч років. Адже, у деяких радіонуклідів період напіврозпаду триває дуже довго. Так, наприклад, в америцію-241 він становить 432 роки, а у Плутонію-239 - понад 24 тисяч років.

Саме тому людей із населених пунктів, розташованих в 30-кілометровій зоні ЧАЕС, відселили, хоча кожен з них встиг "сьорбнути" своєї дози радіонуклідів. Однак найбільше дісталося ліквідаторам аварії, які першими прийняли на себе весь удар "мирного атому", що вирвався на свободу.

У Кабміні намітили план заходів, присвячених 35-й річниці аварії на ЧАЕС. Серед них, звичайно, буде чимало зустрічей, круглих столів, доповідей. Люди мають більше знати про цю катастрофу. Однак уряд вважає, що держава повинна віддати ліквідаторам не лише моральний борг, а й подбати про матеріальне забезпечення тих, хто ще живий.

В Україні планують позачергове підвищення пенсій для деяких громадян Так, прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що держава повинна максимально подбати про їхнє матеріальне і медичне забезпечення. Тому, в плані заходів передбачено питання щодо збільшення видатків на пенсії ліквідаторам, які мають інвалідність, а також громадянам, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС.

"Люди, які рятували життя і здоров'я громадян України, здоров'я жителів усього світу, заслуговують того, щоб мати гідну підтримку і захист з боку держави. Вони повинні відчувати її кожен день. Тому затверджений план містить заходи, спрямовані на підвищення соціального добробуту цих людей" , - повідомив Шмигаль.

Таким чином, Мінсоцполітики, Пенсійному фонду і Держагентству України з управління зоною відчуження доручено найближчим часом вивчити питання щодо підвищення пенсій чорнобильцям і представити свої рекомендації.

Нагадаємо, в результаті верифікації в Україні були виявлені пенсіонери, які не мали права на отримання пенсій в такому розмірі, як їм платили. Тому виплати їм зменшили, а зараз держава думає, як повернути незаконно виплачені гроші.

ДЖЕРЕЛОukranews
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...
Хто компенсує українцям збитки від відключення електроенергії: поради споживачам
Проблема відключення електроенергії знайома усім. З нею стикаються як мешканці новобудов, електричні підстанції яких не справляються з такою кількістю...