У магазинах прилавки забиті фальсифікованими продуктами: яку їжу підробляють найчастіше

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, асортимент продовольчих магазинів майже не скоротився. У них можна знайти товар на будь-який смак – були би гроші. Однак і за чималі гроші можна замість якісного продукту придбати підробку. Виявляється, фальсифіковані продукти зовсім не рідкість. Фахівці розповіли, які продукти підробляють найчастіше.

У магазинах прилавки забиті фальсифікованими продуктами: яку їжу підробляють найчастіше - today.ua

Мед

Натуральний мед, зібраний бджолами з квітів – це невичерпне джерело вітамінів та цілющих властивостей. Однак далеко не весь мед, який продають на базарах та в магазинах – натуральний. Нерідко у продажу можна зустріти продукт, що складається з цукрового сиропу і патоки. Крім того, не можна вважати справжнім медом і звичайний цукор, "пропущений через бджолу". Такий мед із цукру не має жодних цілющих властивостей.

Якість меду можна перевірити. Для цього до ложки з медом потрібно додати краплю йоду. Якщо вміст посинів, це означає, що замість справжнього продукту намагаються продати фальсифікат.

Сир

Сири – це унікальне джерело корисних речовин. Крім того, що вони смачні, вони ще надзвичайно корисні. Однак саме цей продукт часто підробляють. В основі цього сиру має бути натуральне молоко з невеликою кількістю добавок. Однак у деяких так званих сирах молока міститься мінімум, а подекуди його взагалі немає. Причому фальсифікують як тверді, і плавлені сири.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Соцопитування: що українці збираються робити, якщо війна затягнеться

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Якщо молока в сирі недостатньо, то на етикетці має бути зазначено, що це сирний продукт, а також має бути вказано точний склад такого продукту. Однак деякі виробники "забувають" про таку "дрібницю".

У магазинах прилавки забиті фальсифікованими продуктами: яку їжу підробляють найчастіше У магазинах прилавки забиті фальсифікованими продуктами: яку їжу підробляють найчастіше

Оливкова олія

Під виглядом олії з оливи нерідко продають звичайнісіньку соняшникову олію. Її просто трохи підфарбовують, щоб надати продукту більш правдоподібного вигляду. Щоби не купити фальсифікат, потрібно знати кілька простих особливостей, за якими можна відрізнити справжнє оливкове масло від підробки.

По-перше, воно густіше і має специфічний аромат. По-друге, його краще купувати лише у темній пляшці. Якщо її перевернути, то на дні має бути осад, який зазвичай залишає оливкова олія.

Шоколад

Справжній шоколад не тільки смачний, а й дуже корисний. Він містить у собі спектр вітамінів групи В, які є незамінними для нервової системи. Ці вітаміни входять до складу какао-масла. Однак багато кондитерів замінюють його на дешевшу пальмову олію, емульгатори та інші зовсім не корисні компоненти.

Такий кондитерський виріб вже не можна назвати шоколадом. Він має називатися кондитерською плиткою.

Сметана

У старі часи сметану розбавляли звичайним молоком, що значно здешевлювало продукт. Однак тепер виробники освоїли нові технології. Під маркою сметани нині продають сметаноподібні суміші з крохмалю, рослинних жирів та різних харчових добавок.

Риба

Умільці навчилися фальсифікувати навіть рибу. Так, наприклад, підфарбовують лосося і форель, аби надати їм більш апетитного та яскравого вигляду. Втім, підфарбована червона риба – не найбільша підробка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ось у пресервах із "червоною" рибою нерідко може виявитися звичайний фарбований оселедець. Тому фахівці рекомендують уважно вивчати склад продукту, що вказаний на банці.

Нагадаємо, в Україні фальсифікат вершкового масла становить до 80% продажу цього продукту. Фахівці розповіли, як відрізнити підроблене масло.