В Україні остаточно згорнули програму з виплати допомоги громадянам, які втратили роботу та заробіток через війну. Допомога 6500 гривень, яку українці отримували у рамках програми єПідтримка, більше виплачуватись не буде.
Про закриття цієї державної програми повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Ця програма почала працювати ще у березні, невдовзі після початку війни. Вона була розрахована на підприємців, а також їхніх найманих працівників, які втратили роботу та заробіток через воєнні дії в Україні. Гроші виплачували через програму єПідтримка у додатку Дія.
За час дії цієї програми нею змогли скористатися близько 5 мільйонів громадян. Сумарно їм було виплачено 30,9 млрд гривень.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Програма єПідтримка, яку ми запустили ще в березні, повністю реалізована. Усі, хто подавався на виплату у розмірі 6500 грн, її отримали. Це близько 5 млн громадян. Фінальна сума всіх виплат становила 30,9 млрд грн", – повідомив Денис Шмигаль.
Цю програму можна порівняти з невідкладною допомогою, яку держава надала бізнесу та найманим працівникам у найважчий час. Однак тепер настав час переходити до інших форм допомоги, які будуть спрямовані не на проїдання отриманих грошей, а на становлення бізнесу та розвиток країни. Тому уряд закриває програму з виплати допомоги 6500 гривень, а відкриває низку інших державних програм, які допоможуть українцям налагодити свою справу та забезпечити роботою не лише себе, а й інших громадян.
Зокрема, вже почали приймати заявки на гранти для відкриття та розвитку власного бізнесу. Ці заявки з 1 липня приймає Ощадбанк. Українцям, котрі хочуть відкрити власну справу, держава надасть грошові гранти у розмірі до 250 тисяч гривень.
Причому ця допомога буде безповоротною за умови, що підприємець-початківець зуміє не лише поставити на ноги свій бізнес, а й створить ще хоча б одне-два робочі місця. При цьому наймані працівники повинні працювати у нього не менше трьох років із повною виплатою всіх податків та відрахувань від зарплати.
Претендент на грант має подати разом із заявою розроблений бізнес-план. Гроші, виділені державою, не даватимуться йому на руки. З цієї суми фінансуватиметься закупівля сировини, обладнання та оренда приміщення під бізнес. Подану заявку мають розглянути та винести за нею вердикт протягом 10 днів.
Нагадаємо, переселенці можуть отримати допомогу по 2200 гривень від Червоного Хреста.