Незабаром в Україні буде багато грошей: як наповнять бюджет

Автор: Марченко Любов

Незабаром в Україні може з'явитись багато коштів для поповнення бюджету. Рада знає де взяти гроші. І це зовсім не кошти закордонних партнерів, яких надходить дедалі менше.

Незабаром в Україні буде багато грошей: як наповнять бюджет - today.ua

З початку війни дефіцит бюджету в Україні досяг катастрофічних розмірів. Причиною бюджетної прірви стало безпрецедентне падіння економіки країни, а також збільшення витрат на ЗСУ. Таким чином, щомісячний дефіцит бюджету становить близько 5 мільярдів доларів. Для нашої країни це колосальні гроші, які взяти просто нема звідки.

Про це говорять в уряді, і про це відверто заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

На сьогодні економіка країни не може витягнути бюджетні потреби за рахунок податкових надходжень. Наразі податки від економіки сумарно не покривають навіть половини щомісячної потреби держскарбниці. У такій ситуації єдина надія - на зовнішні надходження. Проте, як показав досвід, фінансової підтримки, яку надають нам міжнародні партнери, недостатньо для того, аби покрити необхідні витрати країни, що воює.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Якщо грошей не буде, уряд буде змушений скорочувати соціальні видатки. А це – колосальний удар по найбільш незахищених громадянах, які й раніше ледве зводили кінці з кінцями.

Отож у Раді знайшли ще один вихід, як наситити бюджет. Група депутатів на чолі з Гетманцевим внесла законопроект, який розширює повноваження НБУ. Зокрема, пропонують доповнити закон "Про Національний банк України" нормою, за якою НБУ "бере участь у фінансовому забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану".

Незабаром в Україні буде багато грошей: як наповнять бюджет У пояснювальній записці до документа розшифровують, що це дасть змогу Нацбанку "в умовах воєнного стану швидко вживати належних заходів, зокрема перераховувати кошти до державного бюджету України, що забезпечить фінансування заходів оборони держави в умовах війни". Зокрема, таке перерахування коштів можливе через покупку військових облігацій.

Іншими словами, Нацбанк зможе включити "друкарський верстат" і надрукувати стільки грошей, скільки знадобиться. Якою буде емісія гривні, можна лише здогадуватися. Українці вже одного разу проходили щось подібне, коли у 90-х усі раптово стали мільйонерами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте на сьогодні справді іншого виходу поки не видно. Адже заарештовані російські гроші, на які Україна цілком справедливо плекає надії, закордонні партнери якось не квапляться нам передавати.

Нагадаємо, експерти радять українцям зберігати свої заощадження у доларах. Зокрема, Олексій Кущ радить суму, еквівалентну приблизно тримісячним фінансовим витратам сім'ї, зберігати у гривнях, а решту заощаджень у доларах. Хоча сьогодні у багатьох простих українців не залишилося в запасі навіть суми, що дорівнює тритижневому бюджету сім'ї. Більшість живе від виплати до виплати.