В Україні підвищать допомогу при народженні дитини: розмір залежатиме від кількості дітей у сім'ї

У Раді хочуть змінити в Україні величину допомоги при народженні дитини. Її пропонують збільшити. Є пропозиція зробити допомогу диференційованою в залежності від кількості дітей у сім'ї, а також визначити максимальну суму допомоги в розмірі 150 тисяч гривень.

В Україні підвищать допомогу при народженні дитини: розмір залежатиме від кількості дітей у сім'ї - today.ua

Така пропозиція надійшла Кабміну від бюджетного комітету Верховної Ради. Вона міститься в проекті Бюджетних висновків Верховної Ради до проекту держбюджету на наступний рік.

Зокрема, в документі пропонують встановити такі розміри допомоги при народженні:

  • 50 тисяч гривень - на першу дитину;
  • 100 тисяч гривень - на другу дитину;
  • 150 тисяч гривень - на третю дитину, а також на кожну наступну дитину у родині.

В Україні підвищать допомогу при народженні дитини: розмір залежатиме від кількості дітей у сім'ї Природно, якщо Кабмін підтримає таку пропозицію депутатів, то потрібно буде передбачити підвищення витрат за цією статтею із загального фонду держбюджету.

У середу, 20 жовтня, в парламенті планують розглянути Бюджетні висновки до проекту держбюджету. Якщо Верховна Рада їх затвердить, то Кабмін буде зобов'язаний їх розглянути і, або прийняти до виконання, або дати аргументовану відповідь, чому він цього зробити не може.

Сьогодні в Україні допомога при народженні дитини становить загалом 41 280 гривень. Її розмір не переглядали ще з 2014 року. І, звичайно, з тих пір ціни на все пішли далеко вгору.

При цьому Кабмін ще раніше почав перейматися переглядом величини цієї допомоги. Чиновники мають намір підвищити її до круглої суми - 50 тисяч гривень. Однак щодо впровадження прогресивної шкали допомоги при народженні, в Кабміні поки не говорили.

Нагадаємо, держава готує тотальний контроль за субсидія і соцвиплатами. Гроші можна буде витратити тільки за призначенням.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua