В Україні підвищать податки для бізнесу вже за три місяці

Автор: Марченко Любов

Вже з 1 січня 2024 року в Україні збільшать мінімальну зарплату. Крім того, має зрости прожитковий мінімум. Однак ці, загалом приємні для більшості зміни, для бізнесу означають підвищення податків.

В Україні підвищать податки для бізнесу вже за три місяці - today.ua

Як зміниться податки для бізнесу, розповіло видання progroshi.

Єдиний соціальний внесок

Зокрема, зросте розмір мінімального ЄСВ (єдиного соціального внеску), що дорівнює 22% від мінімальної зарплати, і який платить за своїх працівників більшість підприємців. А оскільки наступного року планують двічі підвищувати мінімалку, то розмір ЄСВ також зростатиме двічі.

З 1 січня мінімальна зарплата зросте з нинішніх 6700 грн до 7100 грн. Такою мінімалка залишатиметься до 1 липня. Отже, в цей період мінімальний ЄСВ становитиме 1562 грн.

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

З 1 липня мінімальна зарплата ще зросте – до 8 000 грн. Відповідно, і ЄСВ зросте до 1760 грн.

В Україні підвищать податки для бізнесу вже за три місяці

Єдиний податок

Окрім ЄСВ, зростуть і податки для спрощенців. Вони залежить від розміру прожиткового мінімуму. З 1 січня 2024 року ПМ для осіб працездатного віку становитиме 3028 грн. А саме, виходячи із ПМ для цієї категорії громадян, сплачується податок від ФОП. Зокрема, для підприємців першої групи ставка податку становить 10% ПМ. Отже, вона дорівнюватиме 302,8 грн.

А ось ФОП другої групи сплачують єдиний податок у розмірі 20% від мінімалки. Отже, з 1 січня їх єдиний податок становитиме 1420 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для підприємців третьої групи все залишиться, як і було, оскільки їхні податки залежать від розміру доходу, а не від конкретних параметрів бюджету.

Нагадаємо, в Україні також хочуть запровадити податки на чистий прибуток банків. Це неминуче призведе до підвищення кредитних ставок, кажуть банкіри.