В Україні підвищують мінімальну зарплату: як зростуть податки

В Україні з грудня зросте мінімальна зарплата, а разом із нею піднімуться і податки. Вище стане як податок з доходу фізичних осіб (ПДФО), так і Єдиний соціальний внесок (ЕСВ).

В Україні підвищують мінімальну зарплату: як зростуть податки - today.ua

В Україні вже з грудня поточного року підвищать мінімальну зарплату. Її розмір зросте на 500 гривень і складе 6500 гривень. Разом із мінімалкою зростуть і податки, які сплачують працюючі громадяни.

Зокрема, ЄСВ, який сплачується із зарплат ФОПів (фізосіб-підприємців) та дорівнює 22% від мінімалки, становитиме 1430 гривень замість 1320, який підприємці платять зараз.

Водночас максимальний розмір бази нарахування ЄСВ за один місяць становитиме 97 500 гривень. І відповідно, максимальний розмір нарахованого ЄСВ дорівнюватиме 21 450 гривень. В Україні підвищують мінімальну зарплату: як зростуть податки Крім того, з 1 грудня зросте величина Єдиного податку для ФОПів. Причому він зросте як для підприємців 1 групи, так і для ФОПів 2 групи.

Для першої групи розмір ЄП залежить від розміру прожиткового мінімуму, а він із 1 грудня також зросте. Таким чином, ФОПи, що відносяться до 1 групи (ті, які не мають найнятих співробітників і річний дохід яких не перевищує 1 млн гривень), платитимуть 268 гривень замість 260.

У підприємців 2 групи податок зросте з 1200 до 1300 гривень.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року для всіх ФОПів, крім підприємців 1 групи, обов'язковим стане використання касових апаратів. У багатьох підприємців це викликає невдоволення через те, що їм доведеться показувати свої реальні прибутки. А через це може зрости база оподаткування. Однак в уряді вважають це вірним кроком, який допоможе збільшити надходження до бюджету, а також відновить на ринку здорове конкурентне середовище.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua