В Україні повністю скасували радянські держстандарти на продовольство

Автор: Марченко Любов

В Україні повністю скасовано всі радянські Держстандарти на продовольство. Проте їх практично нічим не замінили. Тепер виробники не зобов'язані у маркуванні продуктів давати посилання на технічні умови, згідно з якими вони виготовлені. По суті, контроль якості продуктів повністю втрачений.

В Україні повністю скасували радянські держстандарти на продовольство - today.ua

Про те, як сьогодні в Україні контролюють якість продуктів і чи взагалі контролюють, поділилося інформацією одне з вітчизняних видань.

Скасування ДСТУ радянського періоду в Україні пояснюють тим, що наша країна взяла курс на інтеграцію з Європейським союзом. Отже, у нас і стандарти якості мають бути тепер європейські.

Під цим "соусом" з 1 січня 2019 року було скасовано більшість радянських стандартів. Відповідно до них виготовлялася не лише харчова продукція, вони також регламентували й інші сфери народного господарства. В Україні повністю скасували радянські держстандарти на продовольство Станом на 1 січня 2019 року було скасовано 12 090 радянських ГОСТів. Проте залишалося ще 1173 чинних, які остаточно скасували вже з 1 січня 2022 року, тобто зовсім недавно.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

Таким чином, Україна остаточно позбавилася від консервативного радянського минулого, і тепер ніщо не заважає нам просуватись у світле європейське майбутнє. Але, як з'ясувалось, вакуум у сфері стандартизації якості продуктів, що утворився, досі не заповнений нічим, хоча Мінекономрозвитку обіцяло "поступово впровадити Європейські стандарти (EN), як національні стандарти, зокрема, гармонізувати європейські стандарти".

Європейські стандарти поки так і не прийшли на зміну радянським

Мабуть, законодавці зрозуміли слово "поступово" надто буквально, бо жодних стандартів, обов'язкових до виконання, в Україні поки що немає.

А натомість ще у 2014 році було прийнято закон "Про стандартизацію", яким було запроваджено вельми "революційний" принцип добровільного застосування національних стандартів. Загалом, виробникам дозволили при виготовленні продукції застосовувати ГОСТи (як інструкції), проте посилатися на них стало не лише необов'язковим, а й протиправним.

Були також внесені відповідні зміни до закону "Про захист прав споживачів", з якого виключили обов'язкову норму про те, що в інформацію щодо продукції повинні включати найменування документів, яким має відповідати якість виготовленої продукції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навіть більше, у 2019 році з'явився законопроект Підласи-Кубракова, який згодом став законом, щоб взагалі прибрати з нормативної бази слово "стандарти". І очевидно, разом із таким "незручним" словом із вживання прибрали остаточно і самі стандарти – навіть як ненав'язливі інструкції.

Нагадаємо, тим часом в Україні у черговий раз виявили неякісне вершкове масло, яке терміново вилучають із продажу.