Шанс на життя: в українському законодавстві визначили, хто платитиме за трансплантацію органів українців

Автор: Марченко Любов

Президент Володимир Зеленський підписав дуже важливий закон із галузі медицини, що дає шанс життя багатьом українцям, які раніше по суті не мали цього шансу. Гарант підписав закон щодо пересадки органів від однієї людини до іншої. Найголовніше у цьому законі: трансплантація органів в Україні буде безкоштовною.

Шанс на життя: в українському законодавстві визначили, хто платитиме за трансплантацію органів українців - today.ua

Це зовсім не означає, що вона нічого не вартує. Навпаки, ця операція дуже високовитратна та високотехнологічна, проте для пацієнтів, яким здійснюватиметься трансплантація органів, вона буде безкоштовною. Все оплачуватиметься державою.

Про це йдеться в законі "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині" №1967-ІХ, ухваленому парламентом 16 грудня 2021 року. А вже на початку цього року його підписав президент.

Шанс на життя: в українському законодавстві визначили, хто платитиме за трансплантацію органів українців При цьому є ще один важливий момент що стосується питання соціальної справедливості. Підбір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації. Тобто все відбуватиметься в автоматичному режимі, і людина не зможе втрутитися в роботу системи. Підбір здійснюватиметься лише з погляду фізіологічної сумісності конкретного донора із конкретним реципієнтом.

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

В Україні хочуть обмежити терміни мобілізації: у Раді зареєстрували законопроєкт

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, найближчим часом вирішуватиметься питання щодо прижиттєвої згоди або незгоди людини на вилучення органів у випадку її загибелі. Такий закон уже є, проте волю людини хочуть фіксувати за допомогою електронних ресурсів.

Нагадаємо, після багаторічної перерви українська медицина повертається до практики трансплантації органів. Так, навесні минулого року в Запоріжжі було проведено трансплантацію органів одного загиблого чоловіка відразу чотирьом пацієнтам. Проте операцій, що проводяться, ще зовсім мало. Адже в Україні щороку потребують трансплантації органів близько 5 тисяч пацієнтів.