В Україні хочуть майже на третину підвищити тариф на передачу електроенергії. Новий тариф, ймовірно, почне діяти з квітня. Якщо його не підвищать, то Україні практично не буде чим розраховуватися з виробниками "зеленої енергії".
З ініціативою щодо підвищення тарифу на передачу електроенергії звернулася до НКРЕКП державна компанія Укренерго. Компанія сподівається, що Нацкомісія дозволить їй із квітня підвищити тариф на передачу електроенергії на 29,1%. Таким чином, після підвищення він становитиме 446,24 грн/МВт-годину. При цьому для підприємств "зеленої металургії", на які поширюється пільга щодо сплати витрат на передачу електроенергії, величина тарифу становитиме 190,65 грн/МВт-годину.
Укренерго пояснює свої непопулярні плани тим, що саме з її тарифу відраховуються виплати виробникам "зеленої енергії". У держбюджеті на 2022 рік іншого джерела виплат не передбачено. А отже, з ними доведеться розраховуватися саме компанії Укренерго, якій, окрім як із тарифів на свої послуги, більше немає звідки брати гроші. Тому підвищення тарифів на передачу електроенергії неминуче. У пояснювальній записці також наводяться розрахунки, якими обґрунтовано таке прохання щодо підвищення тарифу.
Загальна сума витрат на виробників "зеленої енергії" цього року становитиме 33,178 млрд. гривень. Таких грошей компанія не має. Їй не вистачає понад 10 мільярдів.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Окрім цього, у самій компанії Укренерго зросли витрати на оплату праці. У річному вимірі це майже чверть мільярда. На це також потрібні гроші. У компанії також зросли витрати на охорону праці, відрахування профспілкам і витрати на соціальний захист працівників.
При цьому тариф на передачу електроенергії вже було підвищено цього року з 1 січня. Він зріс на 17,8% і зараз становить 345,64 грн/МВт-годину (без ПДВ).
Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення, ймовірно, зростуть відразу після закінчення опалювального сезону, із травня поточного року. При цьому експерти прогнозують, що вартість електроенергії для населення щороку зростатиме на 20-25%.