В Україні майже кожен десятий штатний працівник отримує зарплату понад 25 тисяч гривень

В Україні зарплата понад 25 тисяч гривень, як виявилося - не така вже й рідкість. Як з'ясувалося, майже кожному десятому штатному працівнику платять від 25 тисяч гривень і вище. Однак найбільша кількість офіційно працюючих українців отримує платню до 7 тисяч гривень.

В Україні майже кожен десятий штатний працівник отримує зарплату понад 25 тисяч гривень - today.ua

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики України.

Згідно з опублікованими даними, найбільша кількість українських трудівників отримує зарплати в розмірі до 7 тисяч гривень. Таких із загальної чисельності працюючих нарахували 17,1%. При цьому ще майже стільки ж - 16,3% працівників задовольняються виплатами нижче мінімалки (до 6 тисяч гривень). Таким чином, ці дві категорії працівників в сумі складають найбільший сегмент (33,4%) працівників, яким платять менше 7 тисяч гривень на місяць. В Україні майже кожен десятий штатний працівник отримує зарплату понад 25 тисяч гривень Ще 19,3% отримують зарплату в розмірі від 7 до 10 тисяч гривень. Щомісячні виплати в розмірі від 10 до 15 тисяч гривень отримує 20,4% працюючих українців. Заробітки в діапазоні від 15 до 20 тисяч зафіксовані у 11,7% відсотків працюючих громадян.

Трохи вище 6% працівників отримують від 20 до 25 тисяч гривень. А ось ті, у кого зарплата в Україні перевищує 25 тисяч гривень, становлять 9,1%.

Таким чином, майже кожен десятий працюючий українець офіційно отримує зарплату понад 25 тисяч.

При цьому, яка реальна зарплата українців, сказати важко. Адже "в тіні", як припускають деякі експерти, трудиться близько третини працюючих українців. Тому реальні цифри можуть дещо відрізнятися від тих, що наводить статистика.

А найбільше непоїть в ній, що всі ці дані були узагальнені на основі відомостей про всіх штатних працівників, яким оплачено 50% і більше місячного робочого часу. І чисельність цих людей не досягає навіть 7 мільйонів осіб (6,924 мільйона).

Тобто, побічно можна судити, що саме ці люди становлять в Україні основну масу платників податків і донорів Пенсійного фонду. А якщо врахувати, що нині в Україні налічується майже 11 мільйонів пенсіонерів, то можна припустити, що чисельність офіційно працюючих і таких, що платять хоч якісь внески, громадян вже набагато менше, ніж кількість пенсіонерів.

Нагадаємо, хворій українці, яка виїхала до Іспанії, відмовляють у виплаті пенсії, заробленої в Україні.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua