В Україні оживає ринок нерухомості: квартири стали частіше дарувати

Автор: Марченко Любов

Ринок нерухомості в Україні помітно пожвавився у порівнянні з минулим роком. Можна сказати, що українці вже звикли жити в епоху пандемії і перманентних локдаунів і, незважаючи на всі ці потрясіння, повертаються до звичного життєвого укладу.

В Україні оживає ринок нерухомості: квартири стали частіше дарувати - today.ua

У першому кварталі нинішнього року нотаріусами було оформлено 100 714 договорів, пов'язаних з відчуженням прав на нерухомість. Це на 6,7% більше, ніж за той же період 2020 року. Причому понад 68 тисяч угод стосувалися купівлі-продажу житлової нерухомості, що перевищує аналогічний показник минулого року на 7,5%, розповів президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

При цьому житло відчужується і переходить у власність до інших господарів не тільки через укладання договорів купівлі-продажу, але й через договори дарування нерухомого майна.

В Україні оживає ринок нерухомості: квартири стали частіше дарувати

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

"Зберігається високою частка договорів дарування, що свідчить, що цей інструмент зберігає свою популярність як засіб оптимізації оподаткування", - говорить Андрій Гусельников.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, за перший квартал нинішнього року було оформлено 332 договору міни, 449 договорів про довічне утримання і навіть 23 договори щодо пожертви житла.

При цьому після локдаунів ціни на житло стали рости. Так, столичні забудовники ще в квітні оголосили про травневе подорожчання. Вартість житла виросте на 5-10%. Причому, експерти ринку нерухомості прогнозують, що на вторинному ринку подорожчання буде відчутніше, ніж на первинному. З настанням літа також очікується підвищення попиту на заміську нерухомість. А найбільшим попитом в Києві найближчим часом будуть користуватися 1-2-кімнатні квартири.