В Україні очікують зростання цін на житло: названі цифри

У 2022 році ціни на житло в Україні зростатимуть. Фахівці прогнозують їхнє помірне зростання. На первинному ринку вартість житла зросте суттєвіше, ніж на вторинному. Втім, приріст цін на житло багато в чому залежатиме від зовнішньополітичних, а також внутрішніх економічних факторів.

В Україні очікують зростання цін на житло: названі цифри - today.ua

У другій половині минулого року ринок житла в Україні переживав не найкращий свій період. У різних сегментах житлової нерухомості ринок житла скоротився на 10–50%. Найімовірніше, він "лежатиме" і в перші місяці 2022 року. Проте з настанням весни ринок житла має пожвавитися, а разом із ним знову підуть вгору і ціни на житло.

"Думаю, якщо не буде жодних страшних речей відбуватися з країною, вартість житла зростатиме на 5-10% на рік", - поділився своїми міркуваннями консультант із нерухомості Іван Кудояр.

В Україні очікують зростання цін на житло: названі цифри Пожвавлення передбачається і на первинному, і на вторинному ринку житла. Зокрема, на первинному ринку понад 60% купівельного попиту буде зосереджено у сегменті невеликих одно-, двокімнатних квартир площею до 60 квадратних метрів. При цьому покупці шукатимуть житла підвищеної комфортності – класу комфорт і комфорт+.

Ймовірно, вартість такого житла зросте вище, ніж ціни на житло в середньому на ринку.

"За сприятливих економічних умов та суттєвого зростання попиту вартість житла на первинному ринку може зрости на 10-15%. При цьому найбільші цінові коливання можливі з квітня по червень та з жовтня по грудень включно", - прогнозує партнер групи компаній Concept Group Михайло Підвисоцький.

При цьому експерт вважає, що, як і минулого року, ціни на житло багато в чому залежатимуть від зовнішньополітичної ситуації. Зокрема, від нагнітання чуток про можливе російське вторгнення. Крім того, на вартість житла, а також активність ринку нерухомості впливатимуть доступність іпотечних кредитів, а також безпека угод на ринку нерухомості та захищеність покупців від будівельних афер.

Нагадаємо, із січня по листопад 2021 року ціни на житло в Україні зросли на 26%.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel