В Україні очікують рекордного врожаю гречки: як зміняться ціни на крупу

Ціни на гречку в Україні незабаром знизяться. З приходом осені цей продукт уже став дешевшати у торговельній мережі, проте це лише початок. Справжній цінопад буде, коли на ринок повністю почне надходити зерно нового врожаю. А урожай цього року очікується рекордний.

В Україні очікують рекордного врожаю гречки: як зміняться ціни на крупу  - today.ua

Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За словами чиновника, сезон збирання гречки лише нещодавно стартував, проте фермерами вже намолочено близько 60 тисяч тонн гречаного зерна. А збирання врожаю ще навіть не перетнуло екватор. За словами чиновника, цього року в Україні очікується врожай гречки, який стане рекордним за попередні 10 років.

Декілька попередніх років, через нерентабельність гречки, українські фермери відмовлялися від цієї культури і сіяли її мало. Через це останні п'ять років від 30 до 40% гречки в Україні були імпортованими. Однак цього року через відомі обставини імпорт гречаної крупи став неможливим, що спричинило стрімке зростання цін на гречку. В Україні очікують рекордного врожаю гречки: як зміняться ціни на крупу Проте цієї осені ситуація має кардинально змінитися. Навесні аграрії подбали про збільшення посівних площ під цю культуру. І тепер вони можуть розраховувати на високий валовий збір зерна.

"Ми можемо очікувати цього року на виробництво гречки близько 140-150 тисяч тонн. А внутрішнє споживання становить 100-110 тисяч, враховуючи еміграцію населення та зменшення споживачів. Тобто ми можемо вперше за останнє десятиліття вийти з виробництвом гречки в півтора рази більше, ніж внутрішнє споживання, та навіть сформувати стратегічний запас", - розповів чиновник.

Звичайно, що в такій ситуації ціни на гречку неминуче почнуть знижуватися. Адже дефіциту цієї крупи не буде. Принаймні, цього року.

ДЖЕРЕЛОnovosti-n.org