Через війну в Україні скасована плата за землю. Українцям скасували земельний податок та орендну плату за користування землею у законодавчому порядку. Але для того, щоб не потрапити в халепу, землекористувачам потрібно правильно оформити податкову декларацію.
Про те, які види платежів скасували? і як потрібно заповнювати податкові документи, йдеться у законі № 2120-IX, який був прийнятий 15 березня.
Податкові зміни щодо плати за землю діятимуть з 1 березня 2022 року. Це – дата, з якої вони набрали чинності. Дата їхнього закінчення поки що не відома. Можна назвати достовірно лише число – 31 грудня. А ось рік невідомий. Відповідно до ухваленого закону, скасування плати за землю діятиме не лише в тому році, коли скасують військовий стан, але також ще й увесь наступний рік. Тобто, якщо нам вдасться закінчити війну у 2022 році, то платити за землю не потрібно буде по 31 грудня 2023.
Отже, згідно із законом не нараховується:
- земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності;
- плата за земельні ділянки, розташовані на територіях, де ведуться або велися бої, а також на територіях, окупованих російськими військами, що перебувають у власності або користуванні фізичними та юридичними особами;
- плата за земельні ділянки, які визнані обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами, а також за ділянки, на яких є фортифікаційні споруди.
Платникам слід внести зміни до податкової декларації
Податкові зобов'язання, які були задекларовані раніше, потрібно змінити, поставивши у графі "Розмір" цифру 0. При цьому за січень та лютий 2022 року нульової ставки бути не повинно. Крім того, у графі "Код пільги" вказується номер закону – 2120.
Нагадаємо, у зв'язку із запровадженням військового стану в Україні змінилися податки для ФОП.