В Україні скасують соціальну пільгу на комуналку: що буде з субсидіями

В Україні найближчим часом буде скасована соціальна пільга на комуналку. З моменту її скасування автоматично зменшаться субсидії, які виділяються громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

В Україні скасують соціальну пільгу на комуналку: що буде з субсидіями - today.ua

Соціальна пільга на комуналку стосується норм споживання основних комунальних ресурсів - газу, електрики, води і тепла. Субсидія для домогосподарства виділяється тільки на оплату спожитих ресурсів за цими нормами. Все, що спожите понад ці норми, оплачується за повною ціною, на нього допомога держави не дається.

Таким чином, чим вище ці норми споживання, тим більше буде обсяг субсидій, і, відповідно, навпаки.

Так от, у 2020 році українська влада вирішила бодай трохи втішити громадян, яким довелося гаяти час на карантині і в самоізоляції. Тоді була запроваджена 50% -а соціальна пільга на комуналку. Тобто норми споживання, на які поширювалася субсидія, були збільшені в півтора рази.

Таким чином, тоді влада дала можливість українцям, замкненим на карантині, більше митися, прати і готувати їжу. В Україні скасують соціальну пільгу на комуналку: що буде з субсидіями Однак тепер Мінсоцполітики планує скасувати цю пільгу, скоротивши норми споживання до колишніх, "доковідних", показників. Про це повідомляють на сайті Федерації профспілок України. Як пояснюють у Мінсоцполітики, скасування пільги на комуналку пов'язане із поліпшенням епідеміологічної ситуації в країні.

"З огляду на епідеміологічну ситуацію, скасовується підвищення на 50 відсотків соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, яке застосовувалося при розрахунку розміру житлової субсидії на період поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2", - йдеться в пояснювальній записці до документа Мінсоцполітики.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з субсидією, якщо не пустити в будинок перевіряльників із соцзахисту.

ДЖЕРЕЛОapostrophe