В Україні, одразу після закінчення опалювального сезону, тарифи на газ та електроенергію зростуть у рази. Це пов'язано з тим, що в меморандумі, підписаному із МВФ, наша влада зобов'язується встановити з травня 2022 року ринкові ціни на всі енергоресурси.
Про це розповів експерт Growford Institute Віктор Скаршевський у розмові з політологом Юрієм Романенком.
Цього опалювального сезону побутові споживачі поки що можуть не боятися підвищення тарифів на енергоресурси: вони зафіксовані до кінця квітня 2022 року. Проте будуть проблеми з дефіцитом енергоресурсів. Через те, що влітку у сховищах не заготовлено достатнього запасу газу та не створено запасів вугілля на теплових електростанціях, країна відчуватиме гострий дефіцит енергоресурсів, каже Скаршевський.
"Наступного опалювального сезону проблема буде, радше, не в дефіциті ресурсів, а в їхній вартості. Адже 8 листопада президент, прем'єр-міністр, міністр фінансів та голова Нацбанку підписали меморандум з Міжнародним валютним фондом, - нагадав експерт.
Звісно, що при цьому населення буде змушене платити за енергоресурси за ринковими цінами. Так, за попередніми підрахунками тарифи на електроенергію зростуть приблизно вдвічі, а тарифи на газ іще більше.
"Буде ринкова ціна. 25, 30, 35 гривень за кубометр газу. Яка на той момент складеться. Тобто втричі або в 4 рази підвищаться тарифи, ціни на газ для населення", - прогнозує Віктор Скаршевський.
Нагадаємо, у Києві змінився тариф на опалення для мешканців багатоповерхівок.