В Україні відмовилися від податку на житло: за які об'єкти нерухомості не потрібно буде платити ПДВ

Автор: Марченко Любов

В Україні вирішили поки відмовитися від податку на житло на вторинному ринку, а також пом'якшили норми податку при неодноразовому продажу житла протягом одного року.

В Україні відмовилися від податку на житло: за які об'єкти нерухомості не потрібно буде платити ПДВ - today.ua

Депутати Верховної Ради внесли суттєві поправки в гучний законопроект №5600, за яким передбачалося обкласти ПДВ всі операції з купівлі-продажу житла. Зокрема, депутати відмовилися від податку на житло на вторинному ринку.

Раніше в цьому законопроекті пропонувалося ввести 20-відсотковий ПДВ на продаж житла на вторинному ринку. Однак до другого читання ця норма була вилучена із законопроекту.

Експерти з питань ринку нерухомості говорять, що, якби цей податок на житло на вторинному ринку був залишений, то це призвело би до великого зростання вартості житлової нерухомості. Причому не тільки на вторинному ринку, але й на первинному.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому слід зауважити, що така практика - не українське ноу-хау. ПДВ при вторинному продажі житла стягують у багатьох країнах. Однак в Україні цю норму потрібно вводити більш плавно, щоб не спровокувати величезного стрибка в цінах на житло, яке і так за останній рік неабияк подорожчало, вважають фахівці. В Україні відмовилися від податку на житло: за які об'єкти нерухомості не потрібно буде платити ПДВ Крім того, в законопроекті пом'якшили норму, що стосується податку на житло при третій і більше операції з продажу нерухомості протягом одного року.

Раніше в ньому був передбачений 18-відсотковий податок з третьої і більше операції з продажу нерухомості, здійснених продавцем протягом одного року.

Відповідно до нині чинного закону, з першого продажу житла податок не береться взагалі, а з наступних він становить 5%.

Введенням 18-відсоткового податку законодавці хотіли припинити згубну практику на ринку нерухомості, коли забудовники уникають оподаткування, реалізуючи свою нерухомість через фізичних осіб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тепер норму, яка була закладена в першій редакції законопроекту, пом'якшили. Податок в розмірі 18% пропонують брати не з усієї суми угоди, а з різниці між ціною, за яку була продана квартира і тієї вартістю, яку свого часу заплатив за неї продавець. Тобто, обкладатися податком буде лише сума отриманого ним "навару".

Нагадаємо, в Україні зростає попит на квартири в новобудовах. При цьому Київ увійшов до списку десяти європейських столиць із найнижчими цінами на житло.

Головне