В Україні знову сильно подорожчає хліб: названа цифра

Хліб в Україні може вирости в ціні вже незабаром на 15-17%. Таке припущення висловив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

В Україні знову сильно подорожчає хліб: названа цифра - today.ua

За слова економіста, таке підвищення ціни цілком обгрунтоване. На світовому ринку сильно подорожчали яйця та соняшникова олія. А це - складові вартості хліба. Та й борошно теж додало у ціні. Тому цілком прогнозовано хліб також буде дорожчати, вважає Пендзин.

Ціни на яйця зросли через те, що зросла вартість комбікормів. Адже саме ціна комбікорму - це 60% вартості яйця, говорить економіст.

"Якщо в грудні собівартість яйця була 1,7 грн, то зараз близько 2,6 грн. Плюс рентабельність виробника, плюс оптово-збутова надбавка. Це об'єктивні причини", - зауважив аналітик.

В Україні знову сильно подорожчає хліб: названа цифра Що стосується соняшникової олії, то воно взагалі в цьому році стало світовим лідером по зростанню цін на продукти. Вона подорожчала всюди в світі практично у півтора рази. Справа в тому, що зараз на ринку тримається дуже високий попит на неї. І цей попит підігрівається таким гігантом, як Китай. Але ж без масла теж хліба не спекти.

"Олія - абсолютний лідер зростання цін на продовольство у світі за минулий рік, згідно зі звітом Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН", - говорить економіст.

Тому, вже найближчим часом українцям слід очікувати зростання цін на хліб, прогнозує Оленг Пендзин. При цьому він повідомив і непогану звістку: до великодніх свят продукти, що входять в традиційний пасхальний кошик, навряд чи будуть сильно дорожчати. Вони і так вже досить виросли в ціні. Тому, якщо вони й додадуть у вартості, то зовсім небагато.

Нагадаємо, в Нацбанку розповіли, що буде з цінами на продукти у найближчі півроку. Вони можуть сповільнитися в зростанні лише у другому півріччі, прогнозують експерти.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua
Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч
Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у ...
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...