Буряки стають дефіцитом в Україні: названа причина, чому овоч зникає з прилавків

Автор: Марченко Любов

В Україні звичайний столовий буряк стає дефіцитом. Овоч майже зник із прилавків магазинів. А там, де буряк ще є, його продають набагато дорожче, ніж тиждень тому.

Буряки стають дефіцитом в Україні: названа причина, чому овоч зникає з прилавків - today.ua

За тиждень буряк подорожчав і в оптовому продажу, і в роздрібному. Його ціна в середньому підстрибнула на 16%. Дешевше, ніж за 5-7 гривень оптові партії буряка не йдуть. Та й зараз у продаж іде товар не кращої якості, в той час як на складах лежать відмінні овочі. Однак фермери продавати їх не хочуть.

Знавці аграрного ринку пояснили, у чім причина. Фермерів не влаштовує ціна, за яку зараз їм доводиться збувати свій товар. Хоча слід визнати, що за рік ціни на столовий буряк і так виросли в 1,7 рази. Однак виробники хочуть більше і поки вирішили притримати свій товар на складах. Буряки стають дефіцитом в Україні: названа причина, чому овоч зникає з прилавків У продаж йдуть тільки надлишки цього овоча, які не були закладені на тривале зберігання. Фермери розраховують, що з часом ціна на буряк стане вища, і тоді вони почнуть продавати основний запас.

Однак аналітики ринку не виключають, що все може вийти з точністю до навпаки. Коли фермери почнуть розпродувати столовий буряк зі сховищ, пропозиція на ринку виросте, і ціни знову впадуть вниз.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, при цьому ціни на продовольство у світі побили десятирічний рекорд. Особливо подорожчали цукор, соняшникова олія та зерно. При цьому за прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО) у 2022 році ціни на основні види продуктів знижуватись не будуть.

Незважаючи на високий валовий збір зерна і, зокрема, пшениці, зібраний урожай не може покрити зростаючі потреби людства. Тому боротьба за раціональне використання природних і продовольчих ресурсів стає боротьбою за виживання людства як виду.