В Україні офіційно визнали біткоїн та інші криптовалюти

В Україні офіційно визнано біткоїн та інші криптовалюти. Верховна Рада проголосувала відповідний законопроект із правками президента Володимира Зеленського.

В Україні офіційно визнали біткоїн та інші криптовалюти - today.ua

Раніше президентом було накладено вето на закон про криптовалюти, ухвалений парламентом. Однак після того, як у проект закону було внесено поправки, його внесли до Ради на повторний розгляд і проголосували.

Фактично, цей закон відкриває легальні шляхи для ринку криптовалют в Україні. Він забезпечує українцям такі можливості і гарантії:

  • гарантію судового захисту прав на віртуальні активи;
  • криптокомпанії зможуть відкривати рахунки в українських банках;
  • декларацію про доходи можна буде подавати у криптовалюті.

В Україні офіційно визнали біткоїн та інші криптовалюти При цьому і раніше, незважаючи на відсутність відповідного закону, українці були одними з найактивніших інвесторів у біткоїн. За підсумками 2021 року Україна посіла четверту позицію у світі за популярністю криптовалют. Багато українських політиків не приховують, що частково інвестували свої заощадження в біткоїн.

Втім, біткоїн, незважаючи на свою популярність і чільну роль, виявився не найприбутковішим серед цифрових грошей. Зараз на ринку криптоактивів вирвалися вперед "молоді" альткоїни, які додають у ціні не щодня, а щогодини. Зокрема, капіталізація альткоїнів Terra (LUNA), Tezos (XTZ) та Cosmos (ATOM) за тиждень склала 2,2 млн доларів, 0,9 млн доларів та 0,6 млн доларів відповідно.

Крім того, на ринку криптовалют зараз дуже популярні XRP (Ріпл) та Solana (SOL). На думку експертів, Solana може стати гідним конкурентом другої за популярністю криптовалюти Ethereum.

Нагадаємо, багато експертів вважають, що до кінця 2022 року біткоїн може піднятися до позначки 200 тисяч доларів.

ДЖЕРЕЛОunian.net