В Україні оновили ціну на газ: такої вартості блакитного палива не було шість років

Ціна на газ в Україні досягла космічних меж. На аукціоні, який провели на "Українській енергетичній біржі" газ був проданий по 20,1 тисячі гривень за одну тисячу кубометрів, тобто, по 20,1 гривні за кубометр. Такої ціни в Україні не було з 2015 року - з тих пір як в Україні став функціонувати ринок газу.

В Україні оновили ціну на газ: такої вартості блакитного палива не було шість років  - today.ua

Газ обсягом у 50 тисяч кубометрів був проданий за передплатою за ціною по 20,1 тисячі гривень з ПДВ за тисячу кубометрів. Продавець блакитного палива - ТОВ Укгазресурс. Передплата за куплений енергоресурс має бути внесена до 7 вересня.

Відомо, що ця компанія не брала участі у біржових торгах з кінця минулого року.

В Україні оновили ціну на газ: такої вартості блакитного палива не було шість років

Таким чином, незважаючи на надзвичайну пропозицію, компанії починають потихеньку запасатися газом навіть за такими цінами. Очевидно, його вартість буде ще вищою.

Опалювальний сезон може "захлинутися" в цінах на газ

За таких умов невідомо, чи зможуть підприємства теплової комунальної енергетики (ТКЕ) нормально пройти холодний сезон. Вже зараз говорять про підвищення тарифів на опалення в окремих населених пунктах на 70-80%.

Якщо підприємства ТКЕ не укладуть контракти на постачання газу найближчим часом, їм просто не буде за що купувати газ для виробництва тепла і гарячої води.

Тому компанія Нафтогаз попередила українців, що в деяких містах опалювальний сезон може не розпочатися.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua