В Україні виявлено долари, які можна продати в 15 разів дорожче за їхню номінальну вартість

В Україні виявлено долари, за які можна виручити ціну, що в 15 разів перевищує їхню номінальну вартість. Оригінальну банкноту номіналом у 100 доларів продають на одному з популярних порталів за 40 тисяч гривень.

В Україні виявлено долари, які можна продати в 15 разів дорожче за їхню номінальну вартість - today.ua

Оголошення про продаж такої купюри з'явилось на порталі OLX.

У чому цінність такої купюри?

В даному випадку її оригінальність - в її номері. Погодьтеся, купюру під номером LF 60000004 A можна зустріти не щодня. Завдяки такій своїй особливості цей, зрештою цілком звичайний, 100-доларовий папірець здобув таку цінність.

Крім того, власник цих 100 доларів стверджує, що банкнота - абсолютно нова і ніколи не була в обігу ( "ABOUT UNCIRCLATED"). В Україні виявлено долари, які можна продати в 15 разів дорожче за їхню номінальну вартість Можливо це і так, але бодай один раз із нею обійшлися недбало. Це очевидно з фото купюри. По одному з її країв чітко видно розлиту чорнильну пляму. Навіть звичайну купюру з такою вадою буде важко обміняти в банку за її номінальною вартістю.

Втім, її власник і не має наміру обмінювати банкноту за номінальною вартістю. Він хоче за свій скарб набагато більші гроші. І, як кажуть, фахівці, у нього є високі шанси їх отримати.

Адже купюри з незвичайним номером дійсно цінуються дуже високо. Причому і наші, українські, і американські. Нумізмати готові викласти за них десятикратну, і навіть вище, ціну. Однак при цьому такий грошовий знак має бути новеньким "до хрускоту".

"Якщо банкнота анциркулейтід, тобто ніколи не використовувалася, не має зім'ятих куточків, або видимих потертостей, то її дійсно можна продати за хорошу ціну. Визначити вартість такого грошового знака складно, тому краще продавати його з аукціону, де "товар" зможуть оцінити експерти і колекціонери ", - говорить автор спеціалізованого інтернет-порталу для нумізматів Віталій Ткач.

Отже, невідомо, чи вдасться власнику цих ста доларів продати їх за 40 тисяч гривень, проте можливість така не виключається.

Нагадаємо, рідкісні монети часів СРСР можна зараз продати в Україні за тисячі доларів США.

ДЖЕРЕЛОgsminfo