В Україні оприлюднили перелік кредитних боржників: ними вже займаються приватні виконавці

Автор: Марченко Любов

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оприлюднив список боржників, які не повернули гроші збанкрутілим банкам. Оприлюднені кредитні боржники не повернули таким банкам майже 76 млрд гривень. Суди вже винесли рішення щодо більш ніж трьох з половиною тисяч прострочених заборгованостей. Тепер за справу взялися судові виконавці. Втім, у ФГВФО усвідомлюють, що всі гроші повернути не вдасться.

В Україні оприлюднили перелік кредитних боржників: ними вже займаються приватні виконавці - today.ua

Про те, хто і скільки заборгував, а також про законність публікації списку боржників, розповіло видання banki.ua.

Список оприлюднений на законних підставах

Як з'ясувалося, ФГВФО має право публікувати списки боржників неплатоспроможних банків. А йдеться саме про такі фінустанови, які визнані банкрутами, та вкладникам яких ФГВФО тепер зобов'язаний виплатити гроші за їхніми вкладами.

"Згідно зі статтею 46 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", відомості про боржників, які прострочили виконання зобов'язань перед неплатоспроможним банком, перестають бути конфіденційними або становити банківську таємницю", - пише видання.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

В оприлюдненому списку кредитних боржників – 723 юридичних та 2 811 фізичних осіб. Загальна сума їхньої заборгованості перед проблемними банками становить 75,9 млрд гривень.

Утім, у ФГВФО розуміють, що всі ці гроші повернути не вдасться. Справа в тому, що серед боржників є як ті, що просто не хочуть повертати борг і всіляко ухиляються, аби не віддавати позичених грошей, так і ті, хто втратив свій бізнес або роботу через війну. Ці люди реально не мають чим повернути борги.

В Україні оприлюднили перелік кредитних боржників: ними вже займаються приватні виконавці

"На жаль, виграш у суді - ще не гарантія повернення грошей. Досвід попередньої кризи свідчить, що це тривалий і не завжди результативний процес. До того ж, серед боржників є як відомі працюючі компанії, що ухиляються від виконання зобов'язань, так і ті, що втратили активи через військові дії", – кажуть у Фонді.

Щоб підвищити ефективність "вибивання боргів", ФГВФО залучив до стягнення грошей приватних виконавців. Вони, звісно, ефективніші, ніж державні виконавці. Однак і вони не всесильні. Адже у багатьох боржників справді на сьогодні немає коштів.

Втім, перш ніж оприлюднити їхні імена, боржникам пропонували укласти договори щодо реструктуризації боргів. Це дало б їм можливість повертати заборговане частинами, у щадному режимі. Крім того, це дозволило б не розголошувати їхні імена.

"Реструктуризований кредит, згідно з політикою Фонду, підлягає продажу в останню чергу, претензійно-позовна робота щодо нього на час реструктуризації не здійснюється, а відомості про такий борг Фондом не оприлюднюються", - йдеться у матеріалі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По суті, публікація списку з іменами боржників – це не панацея повернення боргів, а, радше, жест відчаю з боку ФГВФО, а також банків-банкрутів. Крім того, публікація такого списку передбачена у Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, МВФ висунув Україні жорсткі умови, які вона має виконати, щоб отримати черговий кредит. Остаточне рішення щодо кредиту буде винесено за підсумками чотиримісячної Моніторингової програми.