В Україні облгази зазнають збитків через “Нафтогаз“: ситуація на ринку напружена

Автор: Марченко Любов

Облгази масово скаржаться на свавілля "Нафтогазу" та погрожують судовими позовами уряду. Причина в тому, що вони змушені купувати газ дорожче, ніж продають його споживачам. При цьому компенсація за понесені збитки ніде і ніким не передбачена.

В Україні облгази зазнають збитків через “Нафтогаз“: ситуація на ринку напружена - today.ua

Компанія "Нафтогаз" насправді продає газ не за фіксованим тарифом на газ 6,99 гривень за кубометр, а за ціною на 2-3 гривні дорожче. При цьому облгази змушені поставляти споживачам газ за ціною 6,99. Через таку різницю в тарифах вони зазнають збитків, які навіть в перспективі їм ніхто не компенсує.

У Центрі світової економіки і міжнародних відносин НАНУ вважають, що, нав'язавши постачальникам газу фіксований тариф на газ, через який вони змушені працювати на збиток собі, уряд створив прецедент для масового звернення постачальників газу у суди. В Україні облгази зазнають збитків через “Нафтогаз“: ситуація на ринку напружена Держрегулювання тарифів на газ, звичайно, можливе. Але в такому випадку набуває чинності закон, за яким той, хто встановив цінові обмеження на ринку, повинен подбати про компенсацію втрат, які несуть учасники ринку. У даному ж випадку, нікому ніяка компенсація не передбачена.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому облгази налаштовані рішуче. Вони готові оскаржувати своє право на компенсацію за тарифами на газ у суді. І якщо суд прийме не політичне рішення, а рішення в рамках закону, то Кабміну доведеться десь шукати мільярди гривень, аби компенсувати збитки облгазам.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Нагадаємо, глава Міненерго Юрій Вітренко розповів, що облгази мали право відмовитися від продажів газу на період опалювального сезону. Однак усі вони погодилися працювати з фіксованим тарифом, боячись розгубити своїх клієнтів.

Головне