В Україні всіх користувачів мобільного зв'язку переведуть на “контракт“

В Україні готують законопроект, який міцно "прив'яже" номери мобільних телефонів до імен їхніх власників. Автори законопроекту вважають, що це допоможе боротися з численними шахраями, які орудують у Мережі.

В Україні всіх користувачів мобільного зв'язку переведуть на “контракт“ - today.ua

Для того, щоб людина отримала номер мобільного телефону, вона зобов'язана буде укласти договір з постачальником послуг зв'язку, тобто з мобільним оператором. У разі укладення такого договору номер мобільного телефону вже не буде анонімним, а буде "прив'язаний" до конкретної людини.

Цей законопроект забезпечить стовідсоткову ідентифікацію усіх власників номерів мобільних телефонів. У парламентському комітеті цифрової трансформації, який працює над цим законопроектом, вважають, що він стане серйозною перешкодою на шляху шахраїв, які нині широко використовують мобільний зв'язок у своїх діяннях.

"Законопроектом передбачається, що кінцевий користувач зобов'язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг в порядку, встановленому правилами надання і отримання послуг", - повідомляють у Facebook комітету цифрової трансформації.

В інформації від розробників законопроекту також говориться, що в Україні вже й зараз фактично багато номерів мобільних телефонів ідентифіковані з їхніми власниками завдяки інтернет-банкінгу. Адже по суті всі вони "прив'язані" до банківських рахунків конкретних людей. В Україні всіх користувачів мобільного зв'язку переведуть на “контракт“ Однак у майбутньому хочуть ідентифікувати всі номери мобільних телефонів. Адже у багатьох людей є по два, а то й більше мобільних номерів. А при цьому до банку "прив'язаний" лише один із них.

Новий закон не буде обмежувати громадян в кількості мобільних номерів. Просто усі ці номери матимуть свого власника.

"З огляду на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже "прив'язані" до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю. Водночас вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем", - пояснили розробники закону.

При цьому поки невідомо, яка процедура, наприклад, передбачена при покупці номерів мобільних телефонів для дітей. Навряд чи договір з неповнолітнім матиме юридичну силу.

І ще один момент поки незрозумілий: чи буде новий закон поширюватись лише на придбання нових номерів, чи українців зобов'яжуть легалізувати всі ті номери мобільних телефонів, які вже є "на руках"? І які покарання або обмеження будуть передбачені для тих, хто не захотів "світити" свій номер телефону?

Нагадаємо, шахраї винайшли нову схему обману для клієнтів ПриватБанку.