Today.ua

В Україні несподівано почали знижуватись річні тарифи на газ: фахівці пояснили, що відбувається на ринку

В Україні деякі постачальники зменшили річні тарифи на газ. Для споживачів, які вже звикли до того, що ціни на все лише підвищуються, це стало несподіваною новиною. Втім, експерти газового ринку роз'яснили, у чому тут річ.

Згідно з умовами річного тарифу на газ, який було встановлено з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року, ціну на газ у цей період підвищувати не можна. А ось знижувати її дозволено. Втім, ніхто й не сподівався на зниження, проте вийшло інакше.

Деякі постачальники змогли знизити свої річні тарифи на газ завдяки тому, що вони приєдналися до балансуючої групи Нафтогазу. Інакше кажучи, у них з'явилась можливість купувати газ за ціною 7,42 гривні за кубометр.

Раніше вони такої можливості не мали, їм доводилося брати газ у перекупників утридорога, тому й ціни були високими. А зараз у них з'явилася можливість знизити їх, щоби підвищити свою конкурентоспроможність на ринку. Таким чином найнижчий тариф на газ нині пропонує компанія ETG.UA – по 7,799 гривні за кубометр. Небагато, лише одну тисячну гривні перевищує цю ціну тариф від компанії Агросинтех Трейдинг (по 7,80 гривні).

А взагалі група компаній із найнижчими тарифами на газ зараз виглядає так:

При цьому лідери серед компаній із найвищими річними тарифами на газ залишилися колишніми: Житомирська та Херсонська обласні енергопостачальні компанії. У них кубометр коштує 13,5 гривні.

Шістка компаній із найвищими річними тарифами на газ виглядає так:

У той же час, найбільша група компаній, об'єднана спільним брендом "Твій газ збут", як і раніше, пропонує газ за річним тарифом 7,99 гривні за кубометр. Таких компаній на ринку 22. У більшості постачальників тарифи не перевищують 9 гривень.

При цьому слід пам'ятати, що річний тариф на газ є дійсним лише до кінця квітня 2022 року, тобто до закінчення опалювального сезону. Далі компанії переглядатимуть свої тарифи, і навряд чи вони виявляться меншими.

Нагадаємо, українська ГТС йде "під ніж" через скорочення транзиту російського газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ