В Україні знизилися ціни на овочі: що і за скільки можна купити оптом

В Україні після сезонного зростання, що вже почалося, несподівано знизилися ціни на багато овочів. В оптовому продажу стали дешевшими помідори, перець, картопля, морква та буряк. Водночас, два овочі випали із загального тренду, продемонструвавши зростання в ціні.

В Україні знизилися ціни на овочі: що і за скільки можна купити оптом - today.ua

Зокрема, стали дорожчими гарбузи та огірки. І якщо огірки взагалі цієї осені додають у ціні не щодня, а щогодини, то гарбузи стали дорожчими вперше. Втім, щодо грабузів, то все було цілком прогнозовано.Вони подорожчали напередодні Хелловіну, який хоч і не вважається православним святом, проте вже міцно прижився на слов'янському ґрунті.

Загалом гарбузи зросли в ціні на 50 копійок – до 3 гривень за кілограм, а за огірки у роздрібній торгівлі просять по 38-40 гривень за кіло. В Україні знизилися ціни на овочі: що і за скільки можна купити оптом При цьому суттєво подорожчали помідори, що дуже дивно, адже сезон ґрунтових овочів вже зовсім закінчується.

Дешеві помідори "сливки" нині коштують від 12 до 15 гривень за кілограм. Не набагато дорожчі і рожеві, жовті та круглі червоні томати. За них просять від 15 до 20 гривень.

Дуже дешево, як і раніше, продається перець. Нинішній рік виявився вельми врожайним на цю культуру. На оптовому фермерському ринку "Неждана" у селі Великі Копані Херсонської області кілограм перцю "Білозірка" йде лише по 8 гривень. Не дорого коштують й інші сорти цієї культури.

Ціни на перець там зараз такі:

  • зелені конусоподібні перці – 10 грн/кг;
  • червоні конусоподібні перці – 23 грн/кг;
  • зелені кубоподібні перці – 15 грн/кг;
  • стиглі кубоподібні перці – від 30 до 47 грн/кг.

Овочі з борщового набору також йдуть недорого:

  • картопля – по 5,5-6,5 грн/кг;
  • капуста білокачанна – по 5 грн/кг;
  • цибуля – по 8 грн/кг;
  • морква – по 5-6 грн/кг;
  • буряк – по 5,5-6 грн/кг.

При цьому фахівці агроринку кажуть, що невелике зниження цін на овочі буде нетривалим і незабаром зміниться протилежним трендом. Адже сезон українських овочів із відкритого ґрунту невідворотно добігає кінця. Далі підуть лише овочі зі сховищ та привізні з-за кордону. Ані ті, ані інші дешевими бути не можуть.

Нагадаємо, статистика також зафіксувала невелике зниження цін на продукти у жовтні порівняно з вереснем. Щоправда, дешевшим стало далеко не все. Крім овочів із борщового набору, трохи знизилися в ціні також цукор та свиняче м'ясо.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel