В Україні несподівано подешевшав один овоч: з чим це пов'язано

Автор: Марченко Любов

Українці настільки вже звикли, що все навколо дорожчає, що якщо раптом на щось виставляють нижчу ціну, це викликає не радість, а, радше, здивування, змішане з підозрою. Мовляв, чи немає в цьому якогось підступу? Проте, за останній тиждень в торговій мережі неабияк подешевшав один овоч, і в цьому немає нічого надприродного, кажуть фахівці.

В Україні несподівано подешевшав один овоч: з чим це пов'язано - today.ua

Йдеться про столовий буряк, який несподівано сильно упав в ціні. Зараз його вартість становить від 4 до 6 гривень за кілограм. Це при тому, що ще тиждень тому цей овоч коштував у торговій мережі в середньому на 13% дорожче.

Причину такого падіння ціни фахівці бачать у зниженні попиту на цей овоч. Незважаючи на те, що його запаси у сховищах знижуються, попит на буряк зараз невеликий. Споживачі вже потихеньку почали переходити на зелень, нехай навіть і тепличну. А тому буряк опинився трохи на узбіччі споживчого попиту. В Україні несподівано подешевшав один овоч: з чим це пов'язано Водночас, ближче до весни його якість погіршується. Поєднання невисокого попиту із перспективою втратити частину врожаю на складах, змушує продавців знижувати ціну на цей овоч.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, експерти овочевого ринку говорять, що, незважаючи на зниження ціни на буряк, зараз він коштує приблизно на третину дорожче, ніж коштував на цю пору торік.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

При цьому український ринок обіцяють найближчим часом наситити цукром, що неминуче призведе до зниження ціни на цей продукт. Оператори ринку продуктів мають намір ще в цьому сезоні імпортувати в Україну 110 тисяч тонн цукру.