В Україні не вистачає грошей на пенсії: що буде з виплатами восени

У Пенсійному фонді не вистачає грошей. Причому не тільки тих, які недоотримав сам фонд, а й тих, які він отримує з бюджету країни. Сумарні доходи ПФУ з усіх джерел надходжень із січня по серпень поточного року склали 330 млрд гривень. При цьому витрати Пенсійного фонду за цей же період дорівнювали 342,9 млрд гривень.

В Україні не вистачає грошей на пенсії: що буде з виплатами восени - today.ua

Таким чином, за перші 8 місяців року дефіцит ПФУ склав 12,9 млрд гривень. При цьому власні надходження ПФУ досягли за ці 8 місяців 213,8 млрд гривень.

Причому 18,7 млрд з цієї суми Пенсійному фонду дали в якості компенсації за недоотриману суму ЄСВ від деяких категорій підприємців. В Україні не вистачає грошей на пенсії: що буде з виплатами восени З бюджету для потреб ПФУ було направлено 116,2 млрд гривень. Таким чином, Пенсійний фонд вже давно не може бути самодостатнім і виплачувати пенсії тільки зі своїх коштів: понад 35% витрат ПФУ доводиться фінансувати з бюджету.

Отже, навіть із бюджетною дотацією, річний дефіцит ПФ за планом складе 21,7 млрд гривень. У минулому році дефіцит ПФУ був менше - лише 13,2 млрд гривень. За 2020 рік доходи Пенсійного фонду склали 466,1 млрд гривень, а витрати - 479,3.

При цьому Мінсоцполітики обіцяє, що всі заплановані виплати і надбавки до пенсій українці отримають вчасно, як це намічалося за графіком.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua