В Україні почали випускати нові боєприпаси для дронів

Автор: Максимов Віталій

В Україні завод "Маяк", який входить до концерну "Укроборонпром", почав випускати для ЗСУ нові авіаційні боєприпаси осколкової дії. Цими боєприпасами можна оснащувати безпілотні літальні апарати.

В Україні почали випускати нові боєприпаси для дронів - today.ua

Новий український авіаційний уламковий боєприпас важить 0,5 кг або 1 кг. Тобто вони підходять навіть для невеликих дронів. Авіаційний боєприпас вагою 0,5 кг гарантовано вражає піхоту у радіусі до 4,5 метра, а боєприпас вагою 1 кг – у радіусі до 11 метрів.

Збройні сили України у війні проти російських окупантів активно використовують різноманітні безпілотні літальні апарати. Для них потрібна велика кількість боєприпасів. Нове виробництво заводу "Маяк" дозволить українським захисникам ще активніше використовувати безпілотники та не економити боєприпаси.

Слід зазначити, що завод "Маяк" останніми роками активно розробляє різні сучасні авіаційні боєприпаси. Так, наприклад, у 2021 році на цьому підприємстві створили авіаційний боєприпас РКГ-1600 за всіма чинними стандартами НАТО. Цікаво, що його створили на базі кумулятивної гранати ударної дії РКГ-3. На складах ЗСУ досі перебувають сотні тисяч гранат РКГ-3 і частину з них можна переробити в ефективні авіаційні боєприпаси.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

За даними прес-служби заводу "Маяк", авіаційний боєприпас РКГ-1600 може знищити будь-яку сучасну легкоброньовану бронетехніку. Наприклад, БТР чи БМП. Крім того, цей авіаційний боєприпас легко знищує будь-який опорний пункт, бліндаж і таке інше. Це відбувається завдяки кумулятивній силі, яка пробиває навіть бетонні елементи.

В Україні почали випускати нові боєприпаси для дронів

ЗСУ зараз використовує в середньому від 60 тисяч до 210 тисяч снарядів на місяць, залежно від інтенсивності боїв. У березні 2023 року український міністр оборони Олексій Резніков попросив міжнародних партнерів постачати Україні 250 тисяч снарядів щомісяця. Це має допомогти у звільненні тимчасово окупованих українських територій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ концерн "Укроборонпром" організував випуск снарядів та мін за кордоном. Наприклад, в одній із країн, що входять до НАТО, український оборонний концерн випускає міни калібру 120 мм. Також у країні НАТО концерн "Укроборонпром" організував масове виробництво танкових снарядів калібру 125 мм. Такі снаряди підходять до танків Т-64, Т-72 та Т-80, які є на озброєнні у ЗСУ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "Укроборонпром" успішно випробував новий безпілотний літальний апарат.