Today.ua

В Україні розпочалося масове звільнення працівників однієї категорії: стало відомо, що відбувається

В Україні розпочалося масштабне звільнення працівників, які належать до однієї категорії. Йдеться про керівників підприємств. Причому - державних підприємств. Сімох уже звільнили. Ще 40 топ-менеджерів попросять "на вихід" найближчим часом.

Про те, що відбувається, і чому почалося масове звільнення керівників підприємств, розповів заступник голови Фонду держмайна Дмитро Клименков.

Отже, як повідомив Клименков, сімох директорів уже звільнили. Ще по чотирьох десятках керівників залишилося тільки узгодити їхнє звільнення з місцевими військовими адміністраціями. Таким чином Рустем Умеров, який був призначений головою ФДМУ восени минулого року, позбавляється від неефективних менеджерів у держсекторі.

"Зміна менеджменту - результат аналізу фінансово-економічного стану підприємств, який розпочала нова команда Фонду держмайна на чолі з Рустемом Умеровим", - розповіли у ФДМУ.

Рустем Умеров та його нова команда не розпочинали свою роботу одразу з кадрових "чисток", каже Клименков. Перш ніж виносити кадрові рішення, було зроблено аналіз роботи держпідприємств. Насамперед – з позицій ефективності для держави та вигоди для людей, які на них працюють. Там, де виявилось, що підприємство не приносить доходів бюджету, а його працівникам не вчасно виплачують зарплати, керівників вирішили замінити. Так утворився цей список із майже півсотні кандидатів на вихід.

"Наша мета - налагодити роботу державних підприємств, щоб вони працювали чесно та прозоро, без використання сірих схем. Починаємо очищення Фонду держмайна від несумлінних менеджерів", - заявив один із керівників ФДМУ.

На вакансії, що звільнилися, вже шукають людей. Подавати свою кандидатуру на посаду директора держпідприємства зможе будь-хто, аби відповідав умовам, заявленим у вакансії. Для подання заяви мають намір розробити спеціальну цифрову форму.

Відбір кандидатів із заповнених форм і згодом співбесіду з ними ФДМУ проводитиме спільно з НАБУ. І потім уже за результатами цих співбесід прийматимуться кадрові рішення.

"Це зробить призначення прозорим та відкритим для всіх", - переконаний Клименков.

Водночас, навіть цих нових керівників призначать не надовго. Їм дадуть час, аби вивести довірені їм підприємства у прибуткові. А потім ці підприємства продадуть у приватні руки.

Нагадаємо, цьогоріч бізнес планує підвищувати зарплати своєму персоналу. Але при цьому, ймовірно, доведеться когось із працівників звільнити, щоби їхню зарплату поділити між рештою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ