В Україні розпочалася масова реструктуризація газових боргів: що потрібно знати боржникам

В Україні стартувала масова реструктуризація газових боргів комунальних підприємств. Комунальна галузь країни сумарно заборгувала головному постачальнику газу близько 100 мільярдів гривень. Наразі, поки ці підприємства не укладуть договори з Нафтогазом із графіками погашення цих боргів, новий газ вони не отримають.

В Україні розпочалася масова реструктуризація газових боргів: що потрібно знати боржникам - today.ua

Компанії ТКЕ, газові компанії, а також підприємства, що займаються водопостачанням і каналізацією, які мають борги перед Нафтогазом, будуть внесені до Реєстру боржників. Після цього вони зможуть укласти договори з Нафтогазом щодо їхньої реструктуризації та поступової виплати.

Про початок процесу реструктуризації газових боргів повідомила прес-служба Мінрегіону. В Україні розпочалася масова реструктуризація газових боргів: що потрібно знати боржникам У повідомленні йдеться, що доки договори про реструктуризацію не будуть укладені, підприємство не зможе отримати газ у новому опалювальному сезоні. Новий договір про постачання газу укладатиметься лише на основі реструктуризованої заборгованості. Про це нагадала заступник міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцяновська.

З кожним підприємством окремо укладатимуть договір з умовами та строками погашення заборгованості. У Мінрегіоні також зазначають, що всі борги, які підлягають реструктуризації, вже піддані детальному аналізу та верифіковані відповідними територіальними комісіями. Тобто, ніяких "лівих" заборгованостей там немає.

Таким чином, маючи гарантії оплати цих боргів, "Нафтогаз" зможе відпускати комунальникам газ у новому опалювальному сезоні.

Нагадаємо, багато областей на сході та півдні України можуть на зиму залишитися без газу. Це станеться, якщо Росія припинить транзит газу через українську ГТС у листопаді і грудні поточного року.