Today.ua

В Україні розпочалася масова перевірка ВПО: кому відмовлять в отриманні щомісячної допомоги

В Україні розпочалася масова перевірка ВПО. Усіх громадян, які мають статус внутрішніх переселенців, перевірять у місцях їхньої тимчасової реєстрації. Тим, кого на місці не виявиться, скасують виплату державної допомоги.

Про це розповіла в інтерв'ю "Суспільному" очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Багато переселенців вже повернулися з місць тимчасового перебування додому. При цьому вони не знялися з обліку як ВПО та продовжують отримувати виплати від держави. Причому, таких громадян дуже багато, каже чиновниця. Тому влада перевірить усіх переселенців щодо їхнього знаходження у тому населеному пункті, де вони зареєстровані. Якщо вони не зможуть підтвердити своє проживання у місці тимчасової реєстрації, то виплати їм скасують, каже Оксана Жолнович.

Перевірку будуть проводити наступним чином. Переселенцю надішлють повідомлення з проханням особисто з'явитися до органів соцзахисту за місцем його тимчасової реєстрації. Якщо він не з'явиться протягом 10 днів, то виплати йому скасують.

Можуть, звісно, бути різні ситуації. Наприклад, людина була хвора і не могла прийти. У такому разі їй доведеться підтвердити причину своєї відсутності документами. Якщо з'ясується, що вона не могла прибути з поважної причини, виплату допомоги відновлять. Якщо ж людина повернулася до себе додому, і її домівка ціла, то вона втрачає статус ВПО, а разом з нею і право на допомогу переселенцям від держави.

При цьому влада розуміє, що навіть у тих громадян, які живуть у себе вдома, може бути купа проблем, з якими дуже важко впоратися. Держава не залишить їх напризволяще. Проте право на виплати ВПО вони втрачають. Їм можуть надати інші види допомоги.

Наприклад, можуть призначити фінансову допомогу як малозабезпеченій чи багатодітній сім'ї. Можуть також надати субсидію на оплату комуналки. Крім того, людям, які не мають роботи, можуть допомогти підшукати відповідну вакансію у службі зайнятості. Хоча, звісно, проблема безробіття стоїть в Україні дуже гостро.

Нагадаємо, стала відома реальна цифра безробіття. Вона більш ніж у 10 разів вища за ту, яку дає статистика служби зайнятості. Таку різницю в цифрах пояснюють тим, що більшість безробітних не стають на облік у службі зайнятості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ